1. Start
  2. Zespoły
  3. zespoły wokalne i chóry
  4. Vocalis

Kontakt

Vocalis

Skoczów

tel:
505539373

e-mail: dotka.godsgift@gmail.com

Lokalizacja

Wczytuję mapę...
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

Vocalis

http://vocalis.pl/- offical webside :)

Zespół żeński Vocalis powstał w 1999 roku. Działa przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie, jest zespołem ponadkonfesyjnym i skupia śpiewaczki różnych denominacji religijnych, które łączy nie tylko zamiłowanie do muzyki, ale i pragnienie służby Bogu pieśnią.
Ewangeliczne przesłanie niesie występując w kościołach, domach opieki, szkołach, domach kultury. Poza macierzystym regionem zespół koncertował m.in. w Bytomiu, Chorzowie, Gliwicach, Wrocławiu i Warszawie a także w Czechach, Niemczech i Rumunii. W 2009 roku wziął udział w I Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej "Nad Jeziorem Czorsztyńskim" w Kluszkowcach. Rok później zdobył I miejsce oraz Nagrodę Specjalną za wykonanie tradycyjnej kolędy polskiej "Lulajże Jezuniu" w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, a także uzyskał II nagrodę na XIX Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej "Kolędy i Pastorałki". Z kolei w 2011 roku zajął III miejsce w kategorii chóów kameralnych na XX Tyskich Wieczorach Kolędowych. Zespół otrzymał również Nagrodę Grand Prix podczas XIV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej w Kętach, który odbył się w październiku 2011 roku.
Zespół wykonuje kompozycje klasycznej literatury chóralnej, autorskie opracowania tradycyjnych pieśni religijnych, utwory gatunky gospel, negro spirituals oraz kolędy. Vocalis prezentuje repertuar a capella. Od jesieni 2006 roku pracuje pod kierownictwem Daniela Cichego.
W grudniu 2010 roku zespół nagrał i wydał płytę "Vocalis/Kolędy". Znalazło się na niej siedem kolęd w oryginalnych opracowaniach na kameralny chór żeński. Obecnie zakończył nagrania do drugiej płyty "Vocalis/Bogu", której premiera odbędzie się w grudniu 2011 roku.
Zdjęcia

Podobne

Wiesław Pakosz

Poszukuje darmowych nut dla swojego chóru - mam troche swoich ale za perełki zapłacę.
Nowy Sącz

Tutte le Corde

    Chór “Tutte le Corde” działa przy Centrum Kultury w Gdowie. Powstał w 2006 roku. Obecnie zrzesza 40 miłośników...
Gdów

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl