Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" w Słupsku

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku została utworzona w ramach Państwowego Teatru Muzycznego w roku 1977, przekształconego w roku 1980 w Teatr Dramatyczny i Orkiestrę Kameralną. Oprócz udziału w przedstawieniach operowych orkiestra, od początku swego istnienia prowadziła samodzielną działalność koncertową. Od roku 1992 działała w ramach instytucji pn. Państwowa Orkiestra Kameralna i Teatr Impresaryjny. Decyzją słupskiej Rady Miejskiej z dnia 29 czerwca 2005 roku przekształcono ją w Polską Filharmonię Sinfonia Baltica w Słupsku.

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku nagrała do tej pory dwadzieścia osiem płyt. Płyta, nagrana dla amerykańskiej wytwórni Centaur Records, z koncertami saksofonowymi w wykonaniu Grega Banaszka, przyniosła orkiestrze w roku 1998 nominację do prestiżowej nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego Grammy. Na początku 2008 roku ukazała się płyta DVD z requiem d-moll Mozarta zarejestrowana przez solistów, słupską orkiestrę i Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis pod batutą Bohdana Jarmołowicza podczas nocnego koncertu w Gdańsku w rocznicę i godzinę śmierci kompozytora.

Najnowszą płytą jest krążek nagrany z udziałem jazzowego tria pianisty Filipa Wojciechowskiego z utworami Fryderyka Chopina w nowych, oryginalnych aranżacjach.

W tym roku Filharmonia obchodzi 35-lecie działalności, zaś Bohdan Jarmołowicz – 20-lecie pracy jako jej dyrektor naczelny i 25-lecie jako dyrektor artystyczny. Z tej okazji instytucja przygotowała cykl koncertów jubileuszowych pn. Muzyka Mistrzów, który zostanie zaprezentowany w Filharmonii od września do grudnia bieżącego roku.

Od 1992 roku dyrektorem instytucji jest utalentowany dyrygent, aranżer i kompozytor Bohdan Jarmołowicz.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym repertuarem:

www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl


 

Powiązane Video Wszystkie video

II Festiwal Muzyki Crossover w Bielsku-Białej
1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Biała 2016)
Sand Animation do muzyki Henryka Wieniawskiego
Mariusz Patyra & Krzysztof Herdzin - Humoreske / PAGANINI MILLENIUM TOUR

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Stim Ki05 KX2 statyw keyboardowy
SR Ki05S KX2 statyw keyboardowy (srebrny)
Stim R03 60cm 9U statyw rack
Stim Ki03 KXR statyw keyboardowy (regulowany)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl