1. Start
  2. Zespoły
  3. orkiestry
  4. Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" w Słupsku

Kontakt

Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" w Słupsku

Słupsk

tel:
(59)8424960
(59)8423839

e-mail: [email protected]

Lokalizacja

Wczytuję mapę...
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" w Słupsku

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku została utworzona w ramach Państwowego Teatru Muzycznego w roku 1977, przekształconego w roku 1980 w Teatr Dramatyczny i Orkiestrę Kameralną. Oprócz udziału w przedstawieniach operowych orkiestra, od początku swego istnienia prowadziła samodzielną działalność koncertową. Od roku 1992 działała w ramach instytucji pn. Państwowa Orkiestra Kameralna i Teatr Impresaryjny. Decyzją słupskiej Rady Miejskiej z dnia 29 czerwca 2005 roku przekształcono ją w Polską Filharmonię Sinfonia Baltica w Słupsku.

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku nagrała do tej pory dwadzieścia osiem płyt. Płyta, nagrana dla amerykańskiej wytwórni Centaur Records, z koncertami saksofonowymi w wykonaniu Grega Banaszka, przyniosła orkiestrze w roku 1998 nominację do prestiżowej nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego Grammy. Na początku 2008 roku ukazała się płyta DVD z requiem d-moll Mozarta zarejestrowana przez solistów, słupską orkiestrę i Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis pod batutą Bohdana Jarmołowicza podczas nocnego koncertu w Gdańsku w rocznicę i godzinę śmierci kompozytora.

Najnowszą płytą jest krążek nagrany z udziałem jazzowego tria pianisty Filipa Wojciechowskiego z utworami Fryderyka Chopina w nowych, oryginalnych aranżacjach.

W tym roku Filharmonia obchodzi 35-lecie działalności, zaś Bohdan Jarmołowicz – 20-lecie pracy jako jej dyrektor naczelny i 25-lecie jako dyrektor artystyczny. Z tej okazji instytucja przygotowała cykl koncertów jubileuszowych pn. Muzyka Mistrzów, który zostanie zaprezentowany w Filharmonii od września do grudnia bieżącego roku.

Od 1992 roku dyrektorem instytucji jest utalentowany dyrygent, aranżer i kompozytor Bohdan Jarmołowicz.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym repertuarem:

www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl


 


Zdjęcia

Podobne

Orkiestra Reprezentacyjna Kolejarzy

   Orkiestra została założona w 1920 roku i od tego roku nieprzerwanie działa na terenie kraju i poza jego granicami. Dorobkiem orkiestry jest...
Poznań
tel. 500599536, 500599536

Orkiestra Dęta OSP Biskupice

Orkiestra Dęta OSP Biskupice powstała w 1995 r. Jesteśmy zespołem bardzo młodym, lecz niezwykle dynamicznie rozwijającym się. Zespół tworzy ok. 35 młodych...
Biskupice/Wieliczka
tel. 535538575

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl