Pedro y Mari

Maria Kudełka i jej brat Piotr występują w duecie wokalno - gitarowym Pedro y Mari od 2006 roku. Przygodę z muzyką rozpoczęli dawno, od najmłodszych lat grając na instrumentach, solo lub w zespołach. Zdążyli już zaistnieć na wielu polskich scenach muzyczno - teatralnych, a także za granicą (Wielka Brytania).

Maria swą przygodę z jazzem rozpoczęła przed pięcioma laty, kiedy to rozpoczęła naukę śpiewu u wokalistki jazzowej Beaty Przybytek. Jest absolwentką elitarnej uczelni Middlesex University w Londynie, którą ukończyła na kierunku "wokalistyka jazzowa" studiując pod okiem znakomitego wokalisty Iain’a Mackenzie. Kontynuuje swoją edukację pod kierunkiem wokalistki jazzowej - Justyny Motylskiej oraz Dominiki Płonki (SLS - Speech Level Singing). Brała udział w warsztatach NVP (Natural Voice Perfection) prowadzonych przez cenionego, wybitnego nauczyciela śpiewu, wokalistę o niespotykanej skali głosu, multiinstrumentalistę o absolutnym słuchu - Deana Kealin'a (USA)- nauczyciela samego Michaela Jacksona czy Whitney Houston. Maria znakomicie śpiewa nie tylko po polsku i angielsku, ale także po hiszpańsku, portugalsku i włosku. Gra także na flecie poprzecznym oraz pianinie.

Piotr jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, którą ukończył w klasie gitary prof. Aliny Gruszki. Brał udział w licznych kursach i festiwalach gitarowych pobierając lekcje m. in. u takich artystów jak: Carlo Marchione, Pavel Steidl, Marco Tamayo, Roland Dyens, Rafael Cortes (flamenco), Susan Weinert, Marek Dykta, Marek Napiórkowski (jazz). Piotr jest laureatem konkursów gitarowych w Gdańsku, Krynicy, Sanoku, Cieszynie. W 2001 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Katowic dla wybitnie uzdolnionej młodzieży. Jest członkiem zarządu Śląskiego Stowarzyszenia Miłośników Gitary Klasycznej SILESIANA. Współpracuje z zespołami jazzowymi, funkowymi, popowymi i klasycznymi. Współtworzył zespół "Śląski Oktet Gitarowy" z którym nagrał 2 płyty: "Oct.opus" i "XXth Century". Występuje z aktorami teatralnymi i telewizyjnymi. Nagrywa dla radia i telewizji polskiej. Koncertuje w Polsce, Anglii, Danii, Szwecji, Grecji, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

Duet Pedro y Mari specjalizuje się w wykonywaniu standardów jazzowych we własnych aranżacjach. Dysponuje szerokim wachlarzem dobrej muzyki w stylu bluesa, brazylijskiej bossa - novy, swingu, latin oraz smooth jazzu... a w okresie świątecznym wykonuje kolędy polskie oraz amerykańskie christmas songs w aranżacjach jazzowo-bluesowych.
Tworzą także swoje własne kompozycje w oparciu o wymienione style muzyczne. Bez względu jednak na to, co grają, Pedro y Mari zawsze w sposób profesjonalny zawierają w muzyce swoją indywidualność.Zapraszamy na:
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=8d5uxaMfqMU]


[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=9sLpK0oACQg&feature=related]

Powiązane Video Wszystkie video

Caccini - AVE MARIA - Warszawski chór chłopięcy
Caccini - Ave Maria - Andrea Bocelli
Ian Anderson - Divinities - In The Pay Of Spain
Ian Anderson - Divinities - En Afrique

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Larsen struna skrzypcowa E 4/4 (strong)
Flash LED ruchoma gowa WASH Strong 108x3W RGBW ed.II
Daniel Mari 4000SL struny do gitary elektrycznej 10-46
Daniel Mari 1000BJR struny do gitary elektr. 11-48

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl