1. Start
  2. Zespoły
  3. trio, kwartet i kwitnet
  4. Kwintet Śląskich Kameralistów

Kontakt

Kwintet Śląskich Kameralistów

Katowice

tel:
+48 608 752035

e-mail: [email protected]

Lokalizacja

Wczytuję mapę...
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

Kwintet Śląskich Kameralistów

Kwintet Śląskich Kameralistów to zespół założony przez liderów Śląskiej Orkiestry Kameralnej w lipcu 1993 roku. Początkowo jako kwartet, następnie skład został poszerzony o kontrabas.
Zespół występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Rialp w hiszpańskiej Katalonii.
W kwietniu 2010 zespół miał zaszczyt akompaniować finalistom konkursu pianistycznego „Spazio Teatro89” w Mediolanie.
Przed wieloma laty to właśnie członkowie Kwintetu Śląskich Kameralistów zapoczątkowali cykl letnich koncertów promenadowych „Od Bacha do Beatlesów” odbywających się przy wielkim zainteresowaniu publiczności, co roku w Parku Kościuszki w Katowicach.
Dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu i swej mobilności, Kwintet pełni funkcję elitarnego zespołu kameralnego w naszym regionie.
Zapraszany do udziału w wielu rozmaitych imprezach, występuje z najlepszymi solistami i często przy udziale mini - grupy baletowej.
Zespół nie ogranicza się do występów wyłącznie na terenie Śląska, muzycy koncertują regularnie w kraju i za granicą.
Przełomem w karierze zespołu było powstanie cyklu aranżacji autorstwa koncertmistrza zespołu Dariusza Zbocha. Zebrał on największe przeboje gwiazd muzyki rozrywkowej lat 60 i 70, i w mistrzowski sposób przedstawił je „widziane oczami wielkich kompozytorów minionych epok”. Mamy więc Child In Time z repertuaru grupy Deep Purple, bardzo wyraźnie kojarzące się z Bolerem Ravela. Tej wersji przeboju Somebody to Love z repertuaru grupy Queen nie powstydziłby się sam Piotr Czajkowski. A Demmis Rousos zapewne nie spodziewał się, że jego My Friend the Wind zostanie kiedykolwiek wykonane na modłę barokową, niczym jedno z oratoriów Händla.
Utworów tych początkowo powstało piętnaście i muzycy uznali, że koniecznie trzeba je nagrać. Tak też się stało. Płyta z przebojami lat 60 i 70 stała się ekskluzywną wizytówką zespołu. Dariusz Zboch jest bardzo płodnym aranżerem i repertuar Kwintetu jest sukcesywnie powiększany.
Niedawno powstał cykl aranżacji najbardziej znanych melodii żydowskich, które spotkały się z wielkim uznaniem publiczności.
Kwintet Śląskich Kameralistów jest prawdopodobnie jedynym zespołem nie ograniczonym żadnymi ramami repertuarowymi, ponieważ jednym z jego muzyków jest aranżer, a że jest w pełni tego słowa znaczeniu - praktykującym skrzypkiem, jego aranżacje, mało, że wielce oryginalne to, co ma ogromne znaczenie - napisane są z wielką znajomością zagadnień wykonawczych zespołu smyczkowego!

www.kwintetslaskichkameralistow.pl

http://www.facebook.com/pages/Kwintet-%C5%9Al%C4%85skich-Kameralist%C3%B3w-Das-Quintett-der-Schlesische-Kammersolisten/252576781442474Zdjęcia

Podobne

Grzegorz Kuzioła- Kwartet Smyczkowy

Zajmujemy sie Oprawą Muzyczną w szerokim  zakresie. -Koncerty Kameralne -Imprezy firmowe -Oprawa Muzyczna Ślubów -Muzyka Tła Repertuar na...
Wrocław ,wałbrzych,świdnica,dzierżoniów,Bielawa,Kamienna góra
tel. 606-710-398

Kwartet Smyczkowy Prestige

 Kwartet Smyczkowy PRESTIGE składa sie z absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej związanych z Operą Nova, Filharmonią Pomorską i Toruńską Orkiestrą...
Bydgoszcz
tel. 609 232 100

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl