Kwintet Śląskich Kameralistów

Kwintet Śląskich Kameralistów to zespół założony przez liderów Śląskiej Orkiestry Kameralnej w lipcu 1993 roku. Początkowo jako kwartet, następnie skład został poszerzony o kontrabas.
Zespół występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Rialp w hiszpańskiej Katalonii.
W kwietniu 2010 zespół miał zaszczyt akompaniować finalistom konkursu pianistycznego „Spazio Teatro89” w Mediolanie.
Przed wieloma laty to właśnie członkowie Kwintetu Śląskich Kameralistów zapoczątkowali cykl letnich koncertów promenadowych „Od Bacha do Beatlesów” odbywających się przy wielkim zainteresowaniu publiczności, co roku w Parku Kościuszki w Katowicach.
Dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu i swej mobilności, Kwintet pełni funkcję elitarnego zespołu kameralnego w naszym regionie.
Zapraszany do udziału w wielu rozmaitych imprezach, występuje z najlepszymi solistami i często przy udziale mini - grupy baletowej.
Zespół nie ogranicza się do występów wyłącznie na terenie Śląska, muzycy koncertują regularnie w kraju i za granicą.
Przełomem w karierze zespołu było powstanie cyklu aranżacji autorstwa koncertmistrza zespołu Dariusza Zbocha. Zebrał on największe przeboje gwiazd muzyki rozrywkowej lat 60 i 70, i w mistrzowski sposób przedstawił je „widziane oczami wielkich kompozytorów minionych epok”. Mamy więc Child In Time z repertuaru grupy Deep Purple, bardzo wyraźnie kojarzące się z Bolerem Ravela. Tej wersji przeboju Somebody to Love z repertuaru grupy Queen nie powstydziłby się sam Piotr Czajkowski. A Demmis Rousos zapewne nie spodziewał się, że jego My Friend the Wind zostanie kiedykolwiek wykonane na modłę barokową, niczym jedno z oratoriów Händla.
Utworów tych początkowo powstało piętnaście i muzycy uznali, że koniecznie trzeba je nagrać. Tak też się stało. Płyta z przebojami lat 60 i 70 stała się ekskluzywną wizytówką zespołu. Dariusz Zboch jest bardzo płodnym aranżerem i repertuar Kwintetu jest sukcesywnie powiększany.
Niedawno powstał cykl aranżacji najbardziej znanych melodii żydowskich, które spotkały się z wielkim uznaniem publiczności.
Kwintet Śląskich Kameralistów jest prawdopodobnie jedynym zespołem nie ograniczonym żadnymi ramami repertuarowymi, ponieważ jednym z jego muzyków jest aranżer, a że jest w pełni tego słowa znaczeniu - praktykującym skrzypkiem, jego aranżacje, mało, że wielce oryginalne to, co ma ogromne znaczenie - napisane są z wielką znajomością zagadnień wykonawczych zespołu smyczkowego!

www.kwintetslaskichkameralistow.pl

http://www.facebook.com/pages/Kwintet-%C5%9Al%C4%85skich-Kameralist%C3%B3w-Das-Quintett-der-Schlesische-Kammersolisten/252576781442474

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=dOkrqhtha4U]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=NLioQZd7eic]

Powiązane Video Wszystkie video

Runway - Kwintet Śląskich Kameralistów
Kwintet Śląskich Kameralistów - Riders on the Storm
Kwintet Śląskich Kameralistów - Stairway to Heaven (Led Zeppelin)
Mozart - Koncert Es - dur KV 449 cz. II

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Roy Benson TR 202 trbka Bb, lakierowana (z futeraem)
Korg MS-20 Mini Syntezator analogowy
Stagg DH Medium Crash 18″ talerz perkusyjny
Dunlop JC 95 Jerry Cantrell Wah efekt gitarowy kaczka

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl