Ekumeniczny Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie

 Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie powstał w listopadzie 1991 roku. Od początku jego kierownikiem i dyrygentem jest Paweł Hruszwicki. Stylowość wykonań, wysoka kultura brzmienia, dbałość o stronę wyrazową i literacką zjednały Chórowi słuchaczy i uznanie środowisk muzycznych. Cechą charakterystyczną zespołu jest wykorzystywanie w pracy koncepcji pedagogicznej Zoltana Kodálya. Chór należy do Federacji Caecilianum (www.caecilianum.eu) oraz Polskiego Związku Chórów i Orkiestr - Oddział Warszawski.

Działalność chóru obejmuje: koncerty (rocznie ok. 20 występów) w Polsce i za granicą (Czechy, Finlandia, Szwajcaria, Niemcy, Słowacja, Rumunia); udział w konkursach i festiwalach muzycznych; uczestnictwo w uroczystych nabożeństwach Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz kościołów innych wyznań; nagrania radiowe i telewizyjne.

Repertuar chóru jest bardzo różnorodny: religijny i świecki, a cappella oraz wokalno-instrumentalny; z różnych epok od średniowiecza po współczesność. Składa się nań ponad 500 kompozycji, zarówno spośród uznanej literatury światowej (Palestrina, Lasso, Bach, Purcell, Haydn, Strawiński, Barber...), jak i kompozycji mało znanych, na nowo „odkrywanych”(Ingegneri, Croft, Lord, Tuinen,...). Ważne miejsce w repertuarze chóru zajmują dzieła polskich kompozytorów (Zieleński, Pękiel, Gorczycki, Kobierkowicz, Gall, Nowowiejski, Wiechowicz, Szeligowski, Noskowski, Świder, Koszewski,...). Repertuar prezentowany jest na koncertach okolicznościowych i tematycznych: "Polska Muzyka Religijna i Świecka", "Mikołaj Rej w Muzyce Polskiej", "Psalmy", "Epitafia, Lamentacje, Sentencje Żałobne", "Bach, Pachelbel, Schütz"... oraz monograficznych: "Joseph Haydn", "Feliks Nowowiejski", "Karol Kurpiński".

www.chorkameralny.pl/pl

www.facebook.com/pages/Ch%C3%B3r-Kameralny/140329096003124
 

Powiązane Video Wszystkie video

Chór kameralny - The Warsaw Singers - "Save me my Lord"
Witold Lutosławski, Zachodzi słoneczko, proMODERN
George Gershwin - An American In Paris Suite
Caccini - AVE MARIA - Warszawski chór chłopięcy

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Audio Technica PRO 24-CMF stereofoniczny mikrofon pojemnociowy do kamer video (osona deadcat gratis)
Audio Technica AT8472 uchwyt mikrofonowy do kamer video (sanki)
Shure FP5 odbiornik przenony do zestaww bezprzewodowych z serii FP Wireless (do kamer)
Shure FP25/SM58 FP Wireless mikrofon bezprzewodowy do kamer, dorczny SM58

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl