1. Start
  2. Zespoły
  3. zespoły wokalne i chóry
  4. Ekumeniczny Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie

Kontakt

Ekumeniczny Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie

Warszawa

tel:
694988498

e-mail: gjona@interia.pl

Lokalizacja

Wczytuję mapę...
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

Ekumeniczny Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie

 Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie powstał w listopadzie 1991 roku. Od początku jego kierownikiem i dyrygentem jest Paweł Hruszwicki. Stylowość wykonań, wysoka kultura brzmienia, dbałość o stronę wyrazową i literacką zjednały Chórowi słuchaczy i uznanie środowisk muzycznych. Cechą charakterystyczną zespołu jest wykorzystywanie w pracy koncepcji pedagogicznej Zoltana Kodálya. Chór należy do Federacji Caecilianum (www.caecilianum.eu) oraz Polskiego Związku Chórów i Orkiestr - Oddział Warszawski.

Działalność chóru obejmuje: koncerty (rocznie ok. 20 występów) w Polsce i za granicą (Czechy, Finlandia, Szwajcaria, Niemcy, Słowacja, Rumunia); udział w konkursach i festiwalach muzycznych; uczestnictwo w uroczystych nabożeństwach Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz kościołów innych wyznań; nagrania radiowe i telewizyjne.

Repertuar chóru jest bardzo różnorodny: religijny i świecki, a cappella oraz wokalno-instrumentalny; z różnych epok od średniowiecza po współczesność. Składa się nań ponad 500 kompozycji, zarówno spośród uznanej literatury światowej (Palestrina, Lasso, Bach, Purcell, Haydn, Strawiński, Barber...), jak i kompozycji mało znanych, na nowo „odkrywanych”(Ingegneri, Croft, Lord, Tuinen,...). Ważne miejsce w repertuarze chóru zajmują dzieła polskich kompozytorów (Zieleński, Pękiel, Gorczycki, Kobierkowicz, Gall, Nowowiejski, Wiechowicz, Szeligowski, Noskowski, Świder, Koszewski,...). Repertuar prezentowany jest na koncertach okolicznościowych i tematycznych: "Polska Muzyka Religijna i Świecka", "Mikołaj Rej w Muzyce Polskiej", "Psalmy", "Epitafia, Lamentacje, Sentencje Żałobne", "Bach, Pachelbel, Schütz"... oraz monograficznych: "Joseph Haydn", "Feliks Nowowiejski", "Karol Kurpiński".

www.chorkameralny.pl/pl

www.facebook.com/pages/Ch%C3%B3r-Kameralny/140329096003124
 Zdjęcia

Podobne

Ars Cantandi - zespół wokalny z Legnicy

Ars Cantandi to zespół wokalny, który uwielbia muzykę i śpiew. Zajmujemy się muzyką wokalną i instrumentalną, działamy przy katedrze legnickiej....
Legnica
tel. 694541696

Akademicki Chór Politechniki Śląskiej

AKADEMICKI CHÓR POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ to grupa wrażliwych ludzi kochających muzykę i śpiew, dla których muzyczne hobby stało się życiowa pasją....
Gliwice

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl