Nuty: nuty na skrzypce

Zbiór tańców na skrzypce i fortepian - Mirosław Gąsieniec

29 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Kolekcja utworów - tańców o różnym pochodzeniu, Mirosława Gąsieniec na skrzypce i fortepian.Zbór zawiera między innymi taniec czeski, neapolitański, francuski, hiszpański i argentyński, dawny i współczesny, a całość skierowana jest do uczniów szkół muzycznych I stopnia.Spis utworów:PolkaGawotBarkarolaBoleroTaniec hiszpańskiTarantelaTangoTanied góralskiMarszOberek   Tytuł: Zbiór tańców na skrzypce i fortepian Autor: Mirosław GąsieniecStopień trudności: dla uczniów szkół  muzycznych I stopnia Instrument: skrzypce, fortepian Notacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 28 str., N4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 9790274011284 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Marcus ″Koldy″ Na skrzypce i fortepian
PWM Twardowski Romuald - Kolorowe nutki. atwe utwory na skrzypce i fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - Najpikniejszy Bach na fortepian, skrzypce z fortepianem i organy (+ partie instrumentw)
AN Jacek Gsior ″Koldy w duecie - na skrzypce i fortepian″
Marek Pijarowski

Marek Pijarowski

Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl