Nuty: nuty na fortepian

Zbigniew Słowik: Cztery preludia jazzowe - nuty na fortepian

9 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja zawiera cztery preludia w aranżacji jazzowej na fortepian, skomponowane przez Zbigniewa Słowika. Pozycja przeznaczona jest dla zaawanowanych muzyków, utwory nie mają określonej tonacji, znaki chromatyczne zostały zapisane przy nutach.Spis utworów: Preludium 1 (Słowik Zbigniew)Preludium 2 (Słowik Zbigniew)Preludium 3 (Słowik Zbigniew)Preludium 4 (Słowik Zbigniew)   Tytuł: Cztery preludia jazzowe na fortepian Autor: Zbigniew SłowikStopień trudności: dla zaawansowanychInstrument: fortepian, Notacja muzyczna: zapis nutowy, Wydawnictwo: ContraFormat: 12 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 8372153418 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Bach Johann Sebastian - Mae preludia na fortepian
PWM Debussy Claude - Preludia na fortepian z. 1
PWM Drzewiecki Zbigniew - Gamy i pasae na fortepian, z. 2
PWM Drzewiecki Zbigniew - Gamy i pasae na fortepian, z. 1
Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl