Nuty: nuty na skrzypce

Z tańców polskich z opp. 3 i 12 oraz 19 na skrzypce i fortepian - nuty na skrzypce - Irena Dubiska, Zdzisław Jahnke, Eugenia Umińska, Henryk Wieniawsk

32 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja z serii 'Musica Viva' zawiera 5 kompozycji Henryka Wieniawskiego w opracowaniu Ireny Dubiskiej, Zdzisława Jahnke i Eugenii Umińskiej na  skrzypce.Spis utworów: Chanson Polonaise [Pieśń polska] op. 12 nr 2Kujawiak op. 3 nr 2La champetre [Sielanka] op. 12 nr 1Le Ménétrier [Dudziarz] op. 19 nr 2Obertas op. 19 nr 1   Tytuł: Z tańców polskich z opp. 3 i 12 oraz 19 na skrzypce i fortepian Autor: (opracowanie) Irena Dubiska, Zdzisław Jahnke, Eugenia Umińska, Henryk WieniawskiStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepian, gitaraNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 27+12 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: pwm8742 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Marcus ″Koldy″ Na skrzypce i fortepian
PWM Twardowski Romuald - Kolorowe nutki. atwe utwory na skrzypce i fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - Najpikniejszy Bach na fortepian, skrzypce z fortepianem i organy (+ partie instrumentw)
AN Jacek Gsior ″Koldy w duecie - na skrzypce i fortepian″
SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Marek Pijarowski

Marek Pijarowski

Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.

Skrzypce – osobliwości tworu doskonałego

Skrzypce – osobliwości tworu doskonałego

Obecnie w Poznaniu trwa XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego. To zwyczajowo najważniejsze wydarzenie muzyczne w Polsce … kiedy nie odbywa się właśnie „Konkurs Szopenowski”. Ale czy skrzypce, nie są czymś bardziej „wrażliwym” od fortepianu ? – tworem ważniejszym?

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl