Nuty: Nuty

Z ogniem - miłość Grażyny Bacewicz w przededniu wojny - Joanna Sendłak

36 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Historia Grażyny Bacewicz, skrzypaczki i kompozytorki, opowiadająca o jej związku z Andrzejem Biernackim i o walce o miejsce w świecie artystycznym dwudziestolecia międzywojennego, zdominowanym przez mężczyzn. Na przełomie 1935 i 1936 roku Andrzej Biernacki - narzeczony Grażyny wyjechał na roczny staż do Wiednia, Rzymu, Davos, Paryża, Szczecina, Hamburga i Berlina. Podczas tej rozłąki powstała obfita korespondencja między zakochanymi, na której jest oparta ta powieść. Autora książki, Joanna Sendłak, to wnuczka kompozytorki, studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a potem filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Jest też autorką powieści Szklanka ambrozji, Fano i filozofowie i Marzyciel z 76th Street oraz licznych opowiadań oraz obrazów. Tytuł: Z ogniem. Miłość Grażyny Bacewicz w przededniu wojny Autor: Joanna Sendłak Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Format: 450 str, 135x205mm Język wydania: polski ISBN: 9788363842697 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Ba Krzysztof ″Wojny gitarowe 2010″ CD
AN Ba Krzysztof ″Wojny gitarowe 2009″ + CD
Schwarz Dzwonki alpejskie Zestaw oktawa 3 krelna - c′′′-c′′′′
PWM Williams John - Star Wars VII Przebudzenie Mocy (na fortepian)
Kraków (Polen): „Miłość do trzech pomarańczy” S. Prokofiev

Kraków (Polen): „Miłość do trzech pomarańczy” S. Prokofiev

Relacja z opery Siergieja Prokofiewa "Miłość do trzech pomarańczy", która została zaprezentowana 4 lipca w Operze Krakowskiej.

Joanna Klisowska

Joanna Klisowska

Artystka urodziła się we Wrocławiu i tu podjęła edukację muzyczną jako skrzypaczka a potem studia wokalne w Akademii Muzycznej w klasie Prof. B. E. Werner.

Rafał Dołęga

Rafał Dołęga

Urodzony w Zielonej Górze. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fagotu prof.Krzysztofa Kamińskiego. W latach 1997-2002 odbył studia podyplomowe w Hoschschule fur Musik Essen (prof. J.H.Thomsen) oraz w Hochschule fur Musik Koln (prof.M.Reina).

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl