Nuty: Nuty

Wojciech Wietrzyński: Flażolet - najprostszy sposób na miłe muzykowanie

34 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Książka jest swego rodzaju podręcznikiem do nauki gry na flażolecie. Szczególnie polecana jest dzieciom i młodzieży uczących się gry na flażolecie w szkole czy w ogniskach muzycznych. Autor w prosty i czytelny sposób za pomocą ilustracji prezentuje słowniczek podstaw notacji muzycznej, opowiada historię instrumentu i pokazuje jak rozpocząć grę na flażolecie. Ćwiczenia na prawą i lewą rękę oraz tabela chwytów zdecydowanie pomogą we właściwym wygrywaniu melodii. Książka zawiera 156 melodii z diagramami chwytów oraz słowami i linią melodyczną. Doskonała pomoc w nauce gry na flażolecie. Spis piosenek zobaczysz na skanach powyżej. Tytuł: Flażolety - najprostszy sposób na miłe muzykowanie Autor: Wojciech WietrzyńskiStopień trudności: dla początkującychSeria: -Instrument: flażolet Notacja muzyczna: zapis nutowy, diagramy chwytówWydawnictwo: ABFormat: 265 stron, B5 (pozioma), oprawa miękkaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788393928811   zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Numark PT-01 USB przenośny gramofon
Boston AG 100 TD pickguard, za tortoise
AN WSC PLPC-L-BLK pytka wykoczeniowa
AN WSC PLPC-L-IVO pytka wykoczeniowa
Klasyfikacja instrumentówmuzycznych

Klasyfikacja instrumentówmuzycznych

Instrument muzyczny jest przyrządem do wytwarzania muzyki. Na wysokość dźwięku i jego barwę wpływają właściwości fizyczne wibratora, za pomocą którego wytwarzany jest dźwięk w instrumencie muzycznym. Wibrator jest głównym elementem instrumentu muzycznego, dzięki któremu w najprostszy sposób jesteśmy

Flażolet (irish whistle)

Flażolet (irish whistle)

Instrument dęty z sześcioma otworami podobny do fletu prostego, w Polsce występujący również pod nazwą "flecik polski". Instrument pochodzi z XVI-wiecznej Francji, a jego różne odmiany również z Anglii i Niemiec. W XVIII i XIV wieku uzyskał ogromną popularność również w naszym kraju.

Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl