Nuty: Nuty

Wojciech Kilar - geniusz o dwóch twarzach - wspomnienia - Maria Wilczek-Krupa

44 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Biografia genialnego kompozytora - 'Kilar - geniusz o dwóch twarzach' autorstwa Marii Wilczek-Krupy powstała na podstawie wielogodzinnych rozmów autorki z artystą. To książka pełna anegdot, niesamowitych historii, ale przede wszystkim jest świadectwem prawdy.Wojciech Kilar był jednym z największych twórców naszej epoki, tworzył dla znakomitych reżyserów filmowych i na zawsze zapisał się w historii światowego kina. Był człowiekiem zagadką, twórcą rozdartym pomiędzy ukochaną Polską, a Hollywood, a prywatnie z żoną Barbarą tworzyli najpiękniejszą parę w polskim świecie artystycznym, choć życie ich nie oszczędzało.Jego biografia to barwna opowieść, która zaskakuje, bawi i skłania do refleksji.   Tytuł: Kilar - geniusz o dwóch twarzachAutor: Maria Wilczek-Krupa, Wojciech KilarStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: ZnakFormat: 400 str., 262x262 mm, twarda oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788324040445 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 1
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 2
Musikverein Wiedeń: Koncert Noworoczny 2021

Musikverein Wiedeń: Koncert Noworoczny 2021

Kiedy rozpoczęła się transmisja Koncertu Noworocznego z Wiednia pojawiła się wielka radość, że możemy uczestniczyć w tym święcie, że możemy być na tej sali przywołując wspomnienia pobytu w poprzednich latach, co dawało poczucie mentalengo bycia tam na miejscu razem z wiedeńczykami.

Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Opowieść o początkach jazzu w Polsce – Wojciech Karolak w cyklu „Muzyka wolności”

Opowieść o początkach jazzu w Polsce – Wojciech Karolak w cyklu „Muzyka wolności”

Przedstawiamy kolejny odcinek cyklu „Muzyka wolności. W 100. rocznicę urodzin Leopolda Tyrmanda”. Przez osiem tygodni prezentujemy rozmowy z muzykami, którzy debiutowali w latach 50. ubiegłego stulecia. Bohaterem szóstego odcinka jest Wojciech Karolak – znakomity pianista, wirtuoz organów Hammonda,

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl