Nuty: Nuty

Wojciech Kilar, Aleksander Lasoń: Duchowość w muzyce polskiej - świat jako mit i jako labirynt - Jolanta Szulakowska

32 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Jolanta Szulakowska proponuje zestawienie ze sobą dwójki wybitnych twórców reprezentujących najważniejsze pokolenia 2. Połowy XX wieku nie tylko w śląskiej, ale i polskiej i światowej muzyce. Melanż nieoczywisty, lecz jak się okazuje dający pole dla niezwykle interesującej i bogatej we wnioski refleksji. W twórczości Wojciecha Kilara i Aleksandra Lasonia Autorka znajduje elementy wspólne i odrębne, ukazując je na tle kultury dzisiejszej, odnosząc je także do wątków aktualnych odwiecznie. Godna uwagi lektura i cenny wkład w dyskurs o muzyce naszych czasów. Z recenzji Aleksandra Nowaka dr. hab. prof. AM w Katowicach Jolanta Szulakowska (1952), pracownik Akademii Muzycznej w Katowicach, studia z zakresu teorii muzyki ukończyła w PWSM w Katowicach w 1976 r. (obecnie Akademia Muzyczna), w latach 1979-2004 pracowała w Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, w 1985 r. uzyskała doktorat (Instytut Sztuki PAN), a w 1997 r. w tej samej instytucji – habilitację nt. śląskiej kultury muzycznej okresu przedwojennego. Otrzymała stypendium rządu francuskiego w Paryżu (Biblioteka Narodowa, konsultacje u prof. François Lesure’a) w latach 1984 i 1991. Jest autorką 13 książek z dziedziny muzykologii oraz około 120 artykułów naukowych opublikowanych w Polsce, Niemczech i Czechach, w tym pierwszej polskiej rozprawy o twórczości francuskiego kompozytora Francisa Poulenca (2000). Tytuł: Duchowość w muzyce polskiejAutor: Jolanta Szulakowska, Wojciech Kilar, Aleksander LasońWydawnictwo: Rozpisani.plFormat:  A4, oprawa miękka Język wydania: polskiISBN: 9788394526832 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
PWM Rycki Aleksander - Elementarna szkoa ABC na fortepian op. 50
AN Wojakowski Wojciech ″Tradycyjne koldy na gos i gitar″
Wojciech Konikiewicz

Wojciech Konikiewicz

To artysta określany przez Johna Fordhama z "The Guardian" jako "the excellent Konikiewicz" zaś przez Bogdana Chmurę z Jazz Forum jako ,,...jeden z najciekawszych, najbardziej otwartych i kreatywnych muzyków polskiego jazzu ".

Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Opowieść o początkach jazzu w Polsce – Wojciech Karolak w cyklu „Muzyka wolności”

Opowieść o początkach jazzu w Polsce – Wojciech Karolak w cyklu „Muzyka wolności”

Przedstawiamy kolejny odcinek cyklu „Muzyka wolności. W 100. rocznicę urodzin Leopolda Tyrmanda”. Przez osiem tygodni prezentujemy rozmowy z muzykami, którzy debiutowali w latach 50. ubiegłego stulecia. Bohaterem szóstego odcinka jest Wojciech Karolak – znakomity pianista, wirtuoz organów Hammonda,

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl