Nuty: Nuty

Włodzimierz Izban: Co tak pięknie gra? Poznajemy instrumenty muzyczne - opowieść o instrumentach (+ audio online)

45 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Książka do czytania, oglądania i słuchania. Najmłodsi i nieco starsi mogą przez opisy i ilustracje poznawać instrumenty muzyczne. Każdy instrument przedstawiony jest w krótkim opisie jego historii, budowy oraz sposobu, w jaki się na nim gra. Liczne rysunki, z elementami humoru, pozwalają obejrzeć instrumenty i muzyków na estradzie, a także orkiestrę dętą w marszu oraz dyrygenta z orkiestrą symfoniczną na scenie. Młody czytelnik poznaje nazwy instrumentów, ich wygląd, sposób gry, słownictwo muzyczne, a także brzmienie instrumentów! Dodatkowo na każdej stronie znajduje się specjalny kod. Po zeskanowaniu go smartfonem możemy usłyszeć melodię wykonywaną na danym instrumencie. W ten sposób dzieci mogą poznać różnice w brzmieniu mandoliny i akordeonu, ksylofonu i wibrafonu czy skrzypiec i wiolonczeli. Książka jest pięknie wydana. Opisane zostały w niej wszystkie instrumenty oraz rodziny, do których należą. Wszystko to w prostej, zrozumiałej i ciekawej formie. Książka doskonale nadaje się na prezent lub nagrodę w konkursie szkolnym. Do książki dołączony jest specjalny kod umożliwiający dostęp do materiałów muzycznych przez Internet. Po zeskanowaniu go skanerem do kodów QR, w który wyposażona jest większość smartfonów, możesz posłuchać brzmienia poszczególnych instrumentów. Uzupełnieniem książki jest zeszyt edukacyjny: Co tak pięknie gra Instrumenty klasyczne Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Spis treści: Rodzina instrumentów smyczkowychSkrzypceAltówkaWiolonczelaKontrabasRodzina instrumentów strunowychHarfaGitaraMandolinaKlawesynFortepian i pianinoRodzina instrumentów dętychFletObójFagotRożek angielskiKlarnetSaksofonTrąbkaSakshornWaltorniaPuzonTuba marszowa (helikon)AkordeonRodzina instrumentów perkusyjnychBęben duży i werbelKotłyTalerze orkiestroweTrójkątDzwonki, liraKsylofonWibrafonCzelestaDzwonki rurowe Tytuł: Co tak pięknie gra? Poznajemy instrumenty muzyczneAutor: Włodzimierz IzbanStopień trudności: dla wszystkichWydawnictwo: MulticoFormat: 96 stron, 25.5x22.5, twarda oprawa, kod Audio OnlineJęzyk wydania: polskiISBN: 9788377632475   zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Skowera Włodzimierz - 70 ćwiczeń na mały bęben (werbel)
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 1
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 2
PWM Garcia Janina - Obrazki muzyczne dla najmodszych na fortepian, op. 21
Opera Wrocławska: Don Giovanni

Opera Wrocławska: Don Giovanni

W najnowszej realizacji Opery Wrocławskiej poznajemy świat głównego bohatera opery „Don Giovanni” , w zamyśle reżysera André Hellera Lopesa w zamkniętym świecie ludzkich wyobrażeń.

„Mała historia dużego instrumentu”

„Mała historia dużego instrumentu”

Na pytanie - co to fortepian - potrafi odpowiedzieć każde małe dziecko. Ale jakby się głębiej zastanowić, to większość ludzi ma marną wiedzę o historii tego instrumentu. Jest to oczywiście błąd, bo przedmiot, który przy odpowiedniej umiejętności człowieka, gra w tak piękny sposób, powinien być bardz

Czy muzyka może się do czegoś w życiu przydać?

Czy muzyka może się do czegoś w życiu przydać?

Jakiś czas temu takie właśnie pytanie zadałem moim uczniom w klubie osiedlowym, w którym uczyłem gry na instrumentach klawiszowych. I bynajmniej nie chodziło mi o proste stwierdzenie – muzyka jest ładna miła i przyjemna...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl