Nuty: Nuty

Wielkopolskie instrumenty ludowe - Kolorowanka - Piotr Kulka

13 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Edukacyjna kolorowana 'Wielkopolskie instrumenty ludowe' to kolejna już pozycja autorstwa Piotra Kulki - kierownika Zespołu Folklorystycznego 'Wielkopolanie', choreografa, pedagoga, managera kultury, eksperta Polskiej Sekcji CIOFF. Autor prowadząc szkolenia w szkołach i domach kultury Wielkopolski otrzymywał sygnały od nauczycieli, instruktorów domów kultury oraz dzieci i młodzieży o zapotrzebowaniu na takie właśnie materiały edukacyjne, które w przyjemny i przystępny sposób przybliżą dzieciom tradycyjne instrumenty wielkopolski.Tak oto powstała kolorowana, która zawiera zbiór 12 fotografii wielkopolskich instrumentów tradycyjnych z wielu subregionów Wielkopolski: - kozła białego,- kozła czarnego,- skrzypiec podwiązanych,- dud wielkopolskich,- sierszenek jednopęcherzowych,- sierszenk dwupęcherzowych,- sierszenek z dymką,- mazanek,- piszczałki wierzbowej zwanej pierdzielem,- basów kaliskich,- maryny,- bębna osznurowanego Publikacja zawiera opis każdego instrumentu pod względem budowy i miejsca występowania, kolorową ilustrację oraz obrazek do pokolorowania.Dodatkowo miejsca występowania instrumentów zostały przedstawione w formie map - również do kolorowania.Kolejną rzeczą, którą zawiera kolorowanka to składy instrumentalne kapel występujących w wielu subregionach Wielkopolski, wykorzystujące wymienione wyżej instrumenty, prezentujące się w charakterystycznych strojach - również do kolorowania. To bardzo bogaty materiał edukacyjny służący popularyzacji kultury muzyczno-tanecznej wielkopolskiego regionu, do wykorzystania w wielu konfiguracjach i na wiele sposobów.   Tytuł: Wielkopolskie instrumenty muzyczne - kolorowankaAutor: Piotr KulkaStopień trudności: Instrument: wielkopolskie instrumenty muzyczneNotacja muzyczna: Wydawnictwo: WBPiCAK w PoznaniuFormat: 72 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788365772367   zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Melodie ludowe na Bum Bum Rurki
AN Kołek do skrzypiec model złota kulka - palisander 4/4
AN Koek do skrzypiec model zota kulka - heban 4/4
AN Garnitur skrzypcowy 3-czeciowy 4/4 a la Hill heban, biaa kulka
SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Phonos ek Mechanes - odgłosy maszyn - videoreportaż

Phonos ek Mechanes - odgłosy maszyn - videoreportaż

Reportaż o zespole, który tworzy muzykę z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów poddając ich dźwięk silnej obróbce cyfrowej. Instrumenty służą jako wygodny interface do grania - ginie melodia, ale być może dzięki temu łatwiej jest dostrzec inne elementy?

Piotr Czajkowski

Piotr Czajkowski

Urodzony w 1840 roku w Workińsku był wrażliwym i utalentowanym dzieckiem. Pierwsze dzieło napisał mając 14 lat, był to walc zadedykowany swojej nauczycielce. Studiował w Petersburgu u A. Rubinsteina i N. I. Zaremby, jednak w tym czasie...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl