Nuty: Nuty

Wiek mądrości - lekcje życia ocalonej z zagłady Alice Hertz-Sommer - Caroline Stoessinger

35 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Wiek mądrości - lekcje życia ocalonej z zagłady Alice Hertz-Sommer' to opowieść o kobiecie, która mając dziś 110 lat, a za sobą wiele trudnych doświadczeń potrafi żyć bez zgorzknienia.Alice Hertz-Sommer dorastała w Pradze, a dzieciństwo przebiegało jej w towarzystwie takich sław, jak Franz Kafka, Gustav Mahler, Sigmund Freud i Rainer Maria Rilke będących przyjaciółmi jej matki.Alice przeżyła obóz koncentracyjny w Terezinie, gdzie straciła matkę, męża i przyjaciół. Po latach musiała też zmierzyć się z przedwczesną śmiercią jedynego syna. Po wojnie wyemigrowała do Izraela, a na organizowanych w jej domu koncertach bywali Golda Meir, Artur Rubinstein, Leonard Bernstein i Isaac Stern.Dziś, mimo swoich 110 lat codziennie gra kilka godzin na fortepianie i nie popada w zgorzknienie.To opowieść o przyjaźni, sile muzyki, niewyczerpanych zasobach optymizmu, rezygnacji z pogoni za dobrami materialnymi i ciekawości świata.   Tytuł: Wiek mądrości - lekcje życia ocalonej z zagłady Alice Hertz-SommerAutor: Caroline StoessingerStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna:  Wydawnictwo: Świat KsiążkiFormat: 248 str., twarda oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788379432448 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Bigsby Stud, Handle, Gold wiek do mostka
Bigsby Stud, Handle, Stainless wiek do mostka
Alice AM03 struny do mandoliny 10-34
Alice AM04 struny do mandoliny 10-34
Marin Marais

Marin Marais

Urodzony w Paryżu w 1656 roku był jedną z czołowych postaci rozwijającej się wówczas szkoły francuskiej. Studiował kompozycję u Lully oraz pobierał lekcje od Sainte-Colombe.

Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki urodził się 23 listopada 1933 roku w Dębicy w rodzinie o ormiańskich korzeniach. Początkowo uczył się grać na skrzypcach i pobierał lekcje kompozycji u Franciszka Skołyszewskiego.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl