Nuty: Nuty

W Zoo - nuty na wiolonczelę i fortepian - Antoni Cofalik, Romuald Twardowski

82 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


"W Zoo" to zbiorek 15 krótkich utworów, który powstał z myślą o najmłodszych wiolonczelistach (pierwsze 2-3 lata nauki). Ze zbiorkiem tym "spacerujemy" muzycznie po Zoo, odwiedzamy lwy, kangury, małpki, renifera, bobry itp.Każdy utwór poświęcony jest też wybranemu zagadnieniu technicznemu, między innymi - rodzajom artykulacji, zmianom pozycji, podziałom smyczka i innym.Każdemu utworowi towarzyszy akompaniament fortepianowy autorstwa Romualda Twardowskiego oraz wesołe, kolorowe rysunki.Spis utworów:Idziemy do ZOOKangurNiedźwiedźKucykReniferDwa osiołkiKrokodylBobrySłońKonik polnyMrówkiLewAntylopaFokaNasi kochani uczniowie Tytuł: W ZOOAutor: Antoni Cofalik, Romuald TwardowskiStopień trudności: dla początkującychInstrument: wiolonczela, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: BärenreiterFormat: 20+16 str, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: angielski, francuski, niemieckiISBN: 9790006531639 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Twardowski Romuald - May wirtuoz. atwe utwory na fortepian
PWM Twardowski Romuald - piewajce wiolonczele. atwe utwory na dwie wiolonczele
PWM Twardowski Romuald - Kolorowe nutki. atwe utwory na skrzypce i fortepian
PWM Cofalik Antoni - Mae ABC na wiolonczel
Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Urodzony w Wilnie w 1930 r. W latach 1952-57 studiował fortepian i kompozycję w klasie Juliusa Juzeliunasa w Państwowym Konserwatorium Litewskiej SRR w Wilnie. Studia kompozytorskie kontynuował w latach 1957-60 w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u Bolesława Woytowicza.

Romuald Twardowski

Romuald Twardowski

Ur. w 1930 r. w Wilnie. Studiował grę na fortepianie i kompozycję w Wilnie i w Warszawie, a w Paryżu, pod kierunkiem Nadii Boulanger, chorał gregoriański i polifonię średniowiecza. Od 1971 r. wykłada na obecnym Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie...

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl