Nuty: Nuty

W melodii tej siła zaklęta. Piosenka w polskim filmie 1930-1939 - Michał Maj Wieczorek

39 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Książka 'W melodii tej siła zaklęta' to opowieść o piosence w polskich filmach lat międzywojennych, pięknej, lecz odchodzącej w zapomnienie w dzisiejszych czasach. W tej publikacji można zapoznać się z najwspanialszymi piosenkami ('Powróćmy jak za dawnych lat', 'Już nie zapomnisz mnie', 'Baby, ach te baby', 'Umówiłem się z nią na dziewiątą') oraz aktorami (Hanka Ordonówna, Mira Zimińska-Sygietyńska, Tola Mankiewiczówna, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Aleksander Żabczyński). Tytuł: W melodii tej siła zaklęta Autor: Michał Maj Wieczorek Wydawnictwo: Księży Młyn Format: 132 str Język wydania: polski ISBN: 9788377293133 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Strunal 1930 skrzypce koncertowe 1/4
PWM Wony Micha - W krainie melodii 1. Zbir ulubionych utworw w atwym ukadzie na fortepian
Teenage Engineering Pocket Operator PO-16 factory syntezator brzemie lead/melodii i sekwencer
PWM Lasocki Jzef Karol -May solfe, zbir wicze i melodii ludowych do czytania nut gosem
Sir James Galway

Sir James Galway

„Człowiek ze złotym fletem” przyszedł na świat w Belfaście w roku 1939. Karierę muzyczną rozpoczął będąc dzieckiem od gry na flażolecie, a mając zaledwie 10 lat wygrał konkurs muzyczny w swoim rodzinnym mieście.

Leo Brouwer

Leo Brouwer

Urodził się w Hawanie w 1939 roku w rodzinie od lat związanej z muzyką. Studia muzyczne rozpoczął w swoim ojczystym kraju, a następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by tam w Julliard School w Nowym Jorku oraz na Uniwersytecie Hartford doskonalić swoje umiejętności.

Romuald Twardowski

Romuald Twardowski

Ur. w 1930 r. w Wilnie. Studiował grę na fortepianie i kompozycję w Wilnie i w Warszawie, a w Paryżu, pod kierunkiem Nadii Boulanger, chorał gregoriański i polifonię średniowiecza. Od 1971 r. wykłada na obecnym Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl