Nuty: Nuty

Villas - nic przecież nie mam do ukrycia - biografia Violetty Villas - Iza Michalewicz, Jerzy Danielewicz

35 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


To książka o życiu i karierze wielkiej gwiazdy polskiej sceny, która swoją osobowością nie pasowała do szarych PRL-owskich czasów, w których żyłą. Była jak malowany ptak, muzyczna ikona, krytykowana w Polsce, zaś za granicą przyjmowana entuzjastycznie. Śpiewała w duetach z Barbarą Streisand, Paulem Anką, Frankiem Sinatrą, Charlesem Aznavourem, grała w filmach i musicalach. Pisano, że jest białym krukiem wokalistyki.Autorzy starają się znaleźć odpowiedź na wiele pytań, a między innymi na pytanie jak to możliwe, aby Villas, artystka jedyna w swoim rodzaju, wokalny geniusz w skali światowej, nie tylko nie zrobiła kariery na miarę swoich możliwości, ale spędzała starość niemal w ubóstwie, wyobcowana, w atmosferze skandalu i niezdrowej sensacji. Tytuł: Villas - nic przecież nie mam do ukrycia. Autor:  Iza Michalewicz, Jerzy DanielewiczStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna:Wydawnictwo: Świat książkiFormat: 288 str., twarda oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788377990681 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Piotrowski Jerzy ″Szkoa na perkusj″ ksika + CD
PWM Habela Jerzy - Sowniczek muzyczny
PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom IX ″Zielono mi″
PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom III ″Apetyt na ycie″
JERZY MAKSYMIUK

JERZY MAKSYMIUK

Jerzy Maksymiuk urodził się w Grodnie. Studia muzyczne zwieńczyły trzy dyplomy: z pianistyki (klasa Jerzego Lefelda), kompozycji (klasa Piotra Perkowskiego) i dyrygentury (klasa Bogusława Madeya).

Opera Wrocławska: Sztuczny świat Violetty Valery. „Traviata”

Opera Wrocławska: Sztuczny świat Violetty Valery. „Traviata”

Podczas minionego weekendu odbyło się w bardzo dobrej atmosferze towarzyskie spotkanie miłośników sztuki operowej, na które zaprosiła Opera Wrocławska oraz główna bohaterka opery „Traviata” Giuseppe Verdiego.

Maestro Jerzy Semkow

Maestro Jerzy Semkow

Wybitna indywidualność międzynarodowej dyrygentury – należy do czołowych dyrygentów świata. Krąg jego zainteresowań obejmuje zarówno wielką symfonikę – głównie klasyczną i romantyczną – jak i muzykę teatru operowego.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl