Nuty: piosenki biesiadne

W rytmie polskiej biesiady cz. 2 - U cioci na imieninach - linia melodyczna, słowa i chwyty gitarowe

23 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Drugie z trzyczęściowego wydania polskich piosenek popularnych, śpiewanych w czasie najróżniejszych spotkań towarzyskich, czyli po prostu biesiad. Śpiewnik sprawdzi się zarówno przy ognisku z gitarą,  jak i w domowym zaciszu przy fortepianie.Spis utworów:Apaszem Stasiek był,Bal na gnojnej, Białe róże (Rozkwitają pąki białych róż), Błękit jeziora dokoła, Chłopcy, a-hoj!, Cyt, cyt, Czerwone róże są, Czerwony pas, Dalej, wesoło, Deszcz jesienny, Dziś do ciebie przyjść nie mogę,Felek ZdankiewiczGdzie strumyk płynie z wolnaFurmanGórol, ci jo, górolicekGóralko, HalkoHarcerz i harcerka (czerwona róża, biały kwiat)Hej bystra wodaHej, górol ci jo, górolHej strzelcy wrazHej tam pod lasemIdzie dyscLaura i FilonMaki (ej dziewczyno, ej niebogo)Mamma ciao (obudziłem się wczesnym rankiem)Marsz, marsz PoloniaMiała baba kogutaMłoda wdowaMorze, nasze morze (Chociaż każdy z nas jest młody)Orawa! Orawa!Piechota (Maszerują  strzelcy)Pieniążki kto maPierwsza BrygadaPierwsza Kadrowa (Raduje się serce)Pieśń pożegnalna (Ogniska już dogasa blask)Płonie ognisko i szumią kniejeRozszumiały się wierzby płacząceSkrzypeczkiStańmy bracia wrazTańcuj, tańcujTe opolskie dziouchyTeraz jest wojnaU cioci na imieninachWiła wianki (Tam nad Wisłą w dolinie)Wino, wino musi byćWisło moja, Wisło staraW zielonym gajuZachodzi słoneczkoza górami, za lasamiZagraj mi piękny CyganieZochaTytuł: W rytmie polskiej biesiady cz. 2 - U cioci na imieninachOpracowanie: Włodzimierz SzpotańskiStopień trudności: dla początkujących i średnio-zaawansowanychInstrument: gitara, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowy, akordy, diagramy akordówWydawnictwo: Studio BisFormat: 60 str, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788390371324 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Zwierzewicz Tomasz - Chwyty gitarowe
AN Laskowski Sylwester ″Improwizacja melodyczna″
AN Templin Piotr ″Chwyty gitarowe″
AN Templin Grzegorz ″Chwyty na ukulele″
Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

Fender czyli jak brzmi legenda...

Fender czyli jak brzmi legenda...

Firmy muzycznej założonej przez Leo Fendera, po drugiej wojnie światowej, chyba nie trzeba przedstawiać. To pierwszy producent gitar elektrycznych i wzmacniaczy na szeroką skalę. Takie hasła jak Telecaster, Jaguar, Mustang, Precission Bass, Jazz Bass... oraz oczywiście Stratocaster, to słowa znane n

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl