Nuty: nuty na klarnet

Marcel Chyrzyński: Trzy preludia na klarnet i fortepian

24 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Kolekcja trzech utworów, za które kompozytor Marcel Chyrzyński otrzymał w 1990 roku  I nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie im. Andrzeja Krzanowskiego. Spis utworów:    Preludium I    Preludium II    Preludium III   Tytuł: Trzy preludia na klarnet i fortepian Autor: Marcel ChyrzyńskiStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepian, klarnetNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 20 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 9790274000646 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Debussy Claude - Preludia na fortepian z. 1
PWM Bach Johann Sebastian - Mae preludia na fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - atwe utwory na fortepian
Yamaha CFX PE fortepian koncertowy (275 cm), Seria Premium
klarnet

klarnet

Klarnet to instrument dęty drewniany, skonstruowany na przełomie XVII i XVIII wieku. Brzmienie klarnetu jest ciepłe, barwa soczysta, dźwięk ciemny w niższych, a wyraźny w wyższych rejestrach.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl