Nuty: Felietony o muzyce klasycznej

Muzyczny punkt widzenia. Wejdź do świata muzyki poprzez słowa napisane zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych-niezwykłych wielbicieli muzyki.
Jeżeli chciałbyś przesłać nam swój felieton dotyczący wydarzenia muzycznego, artysty, zespołu lub jakikolwiek inny ciekawy tekst dotyczący szerokopojętej muzyki klasycznej, śmiało skontaktuj się z nami pod adresem: [email protected]. Z przyjemnością umieścimy w naszym portalu ciekawe artykuły muzyczne.


Okupacyjne losy muzyków: Warszawa 1939-1945 - tom 2 - Naliwajek-Mazurek

69 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Prezentowana pozycja to kontynuacja opublikowanego w zeszłym roku albumu o tym samym tytule i jest ona próbą naszkicowania zbiorowego portretu warszawskiego środowiska muzycznego w okresie II wojny światowej. Stara się ukazać jak przeżyli pięć lat wojny muzycy w okupowanej Warszawie.

Książka zawiera fragmenty wspomnień muzyków, materiały z trudno dostępnych publikacji oraz wypowiedzi z archiwalnych nagrań radiowych, a także dokumenty, listy i fotografie. Zobaczymy wojenną Warszawę oczami dziecka, oczami młodych kształcących się ludzi oraz wytrawnych wirtuozów i pedagogów.
Znaczną część książki zajmują niepublikowane teksty i dokumenty z kolekcji Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki.

 

Tytuł: Okupacyjne losy muzyków: Warszawa 1939-1945 tom 2
Autor: opracowanie zbiorowe
Stopień trudności:
Instrument:
Notacja muzyczna:
Wydawnictwo: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego
Format: 320 str., 295x205 mm, miękka oprawa
Język wydania: polski
ISBN: 9788394315504

zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

E-mu 0204 USB karta audio
Tanglewood TW 28 CSR CE gitara elektroakustyczna
Golden Cup JH-16 harmonijka ustna
Jasmine S35 gitara akustyczna

Sir James Galway

„Człowiek ze złotym fletem” przyszedł na świat w Belfaście w roku 1939. Karierę muzyczną rozpoczął będąc dzieckiem od gry na flażolecie, a mając zaledwie 10 lat wygrał konkurs muzyczny w swoim rodzinnym mieście.

Leo Brouwer

Urodził się w Hawanie w 1939 roku w rodzinie od lat związanej z muzyką. Studia muzyczne rozpoczął w swoim ojczystym kraju, a następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by tam w Julliard School w Nowym Jorku oraz na Uniwersytecie Hartford doskonalić swoje umiejętności.

Finał Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków

Wczoraj (11.05) z radością obejrzałyśmy finał Konkursu Eurowizja dla Młodych Muzyków, który odbył się na specjalnej scenie pod Ratuszem w austriackiej stolicy. Koncert na żywo wysłuchało około 40 tys. osób, w tym wielbiciele naszej wspaniałej flecistki Jagody Krzemińskiej...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl