Nuty: Nuty

Tadeusz Wroński: O czym nie ma czasu mówić na lekcjach

37 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Znakomity polski skrzypek i pedagog Tadeusz Wroński porusza w książce sprawy, o których często nie mówi się na lekcjach gry na skrzypcach. Określa cele swojej pracy:- dostarczenie materiału dydaktycznego nigdy jeszcze nie publikowanego- stworzenie w ten sposób "narzędzia przymusu", jaki pedagog może w stosunku do ucznia zastosować- przedstawienie syntez, zjawisk i procesów, które wszyscy "czują", ale ich "nie wypowiadają", bo tak naprawdę o nich nie wiedzą. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.Spis treści:1. O czym się nie mówi na lekcjach i dlaczego2. Zmiany pozycji a rozciąganie palców3. Smyczek skaczący - smyczek ze struny4. Rytmy punktowane5. Figurka sicilianowa6. Rozwiązywanie trytonów7. Kwinta Bezekirskiego8. Jeden takt z koncertu Beethovena9. Stare, dobre ćwiczenia uniwersalne10. Pauzy11. Muzykowanie12. Co działa nam na nerwy13. A może to i dobrze nie mówić wszystkiego Tytuł: O czym nie ma czasu mówić na lekcjachAutor: Tadeusz WrońskiWydawnictwo: FFV EditionFormat: 96 str., 145 x 205 mm, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788392966456 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Hejda Tadeusz - Szkoa na klarnet cz. 1
PWM Hejda Tadeusz - Szkoa na saksofon
PWM Hejda Tadeusz - Studium jazzowe na saksofon
Zildjian Low Volume 20″ Ride, talerz perkusyjny
Franciszek Schubert

Franciszek Schubert

Artysta ten przyszedł na świat w Wiedniu w roku 1797. Od najmłodszych lat uczył się muzyki wraz z ojcem, aż do czasu gdy ten zdał sobie sprawę z potencjału syna i zapisał go na zajęcia u dyrygenta chóru kościelnego.

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

VIII Symfonia „Pieśni przemijania” Krzysztofa Pendereckiego to utwór, który – opowiadając o drzewach – mówi o nieubłaganym upływie czasu i ulotności ludzkiego życia. To wędrówka po obumierających ogrodach, po których oprowadzają niemieccy poeci: Eichendorff, Kraus, Hesse, Goethe, Rilke...

Heitor Villa-Lobos

Heitor Villa-Lobos

Urodzony w 1887 roku w Rio de Janeiro kompozytor, który dokonał rewolucji w muzyce brazylijskiej zrywając z tradycją akademicką. Początkowo jego utwory uważane były przez krytyków za zbyt nowoczesne, jednak z biegiem czasu uzyskały one zasłużone uznanie.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl