Nuty: nuty na fortepian


Dmitrij Szostakowicz: 24 Preludes and Fugues op. 87 Book 2 Nos. 13-24 - 24 preludia i fugi część 2 numer 13-24 - nuty na fortepian solo

150 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Nuty na fortepian preludiów i fug o numerach 13-24 ze zbioru 24 preludiów i fug Dmitrija Szostakowicza, rosyjskiego kompozytora XX-wiecznego. Jest to dzieło inspirowane Das wohltemperierte Klavier J. S. Bacha, jednak o odmiennej ekspresji i fakturze oraz innych rozwiązaniach harmonicznych, bardziej typowych dla muzyki XX-wiecznej. Spis utworów: Dmitrij Szostakowicz: 24 preludia i fugi op. 87, numery 13-24 Tytuł: 24 Preludes and Fugues op. 87, book 2 Autor: Dmitrij Szostakowicz Stopień trudności: dla średnio-zaawansowanych Instrument: fortepian Wydawnictwo: Edition PetersFormat: 94 str Język wydania: niemiecki, angielski ISBN: 9790014031404 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Debussy Claude - Preludia na fortepian z. 1
Yamaha U0110101 tom-tom mount (część)
PWM Bach Johann Sebastian - Mae preludia na fortepian
Yamaha WR356500 obudowa (górna część) PSR S 910
Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

Dymitr Szostakowicz

Dymitr Szostakowicz

Ten kompozytor i pianista rosyjski przyszedł na świat w Petersburgu w 1906 roku. Pochodził z rodziny, w której sztuka miała znaczenie, jego matka była pianistką i to ona była jego pierwszą nauczycielką muzyki.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl