Nuty: nauka gry na skrzypcach

Szkoła gry na skrzypcach cz. 2 - Zenon Feliński, Emil Górski, Józef Powroźniak

49 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Prezentowana pozycja z serii 'Pedagogicznej' to najpopularniejsza szkoła do nauki gry na skrzypcach. Wśród zagadnień technicznych zawartych w II części "Szkoły gry na skrzypcach" wysuwa się na plan pierwszy nauka gry w pozycjach II i III. Podręcznik rozwija także problemy techniczne zawarte w części I. Wprowadzone zostały w szerszym zakresie dwudźwięki, staccato, szybsze legato, tryl, nowe smyczkowania i inne. Nuty przeznaczone dla trzeciej klasy szkoły podstawowej muzycznej I stopnia.Spis treści:*Uwagi wstępne*DwudźwiękiI. Dwudźwięki z pustą struną*Ćwiczenia*E.Górski - Dudziarz (na 3 skrzypiec)*K.Mostras - DuetII. Dwudźwięki grane chwytem dwóch palców*Ćwiczenia*M.Crickboom, N.Renyi - Duety*F.Mazas - Etiuda-duet (rytm punktowany)i inne Tytuł: Szkoła gry na skrzypcach cz. 2Autor: Zenon Feliński, Emil Górski, Józef PowroźniakStopień trudności: trzecia klasa szkoły podstawowej muzycznej I stopnia, 3 rok nauki gryInstrument: skrzypceNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMSeria: PedagogicznaFormat: 108 str, A4, miękka oprawa Język wydania: polskiISBN: 9788322420669 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Feliski Zenon, Grski Emil, Powroniak Jzef - Szkoa gry na skrzypcach cz. 2
PWM Powroźniak Józef - Wybór etiud na gitarę, z. 3
PWM Feliski Zenon, Grski Emil, Powroniak Jzef - Szkoa gry na skrzypcach cz. 1
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 2
Johannes Brahms

Johannes Brahms

Urodzony w 1833 roku w Hamburgu ten kompozytor żyjący w epoce romantyzmu był twórcą dzieł, kótre łączyły w znakomity sposób klasykę z romantyzmem. Od młodych lat grywał w tawernach, uczył się gry na wioloneczli oraz skrzypcach...

Wojciech Wieczorek

Wojciech Wieczorek

Nauke gry na skrzypcach kontynuował w poznańskiej Szkole Talentów w klasie Prof. Bartosza Bryły. Studia muzyczne ukonczyl w Hochschule für Musik und Medien Hannover w klasie Prof. Krzysztofa Węgrzyna.

Jakub Jakowicz

Jakub Jakowicz

Gry na skrzypcach uczył się u swojego ojca Krzysztofa Jakowicza, pod którego kierunkiem studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Był również ostatnim uczniem jednego z twórców polskiej szkoły skrzypcowej, prof. Tadeusza Wrońskiego.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl