Nuty: nauka gry na skrzypcach

Szkoła gry na skrzypcach cz. 1 - Zenon Feliński, Emil Górski, Józef Powroźniak

40 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Prezentowana pozycja z serii 'Pedagogicznej' to najpopularniejsza szkoła do nauki gry na skrzypcach. Niniejsza publikacja powstała z notatek zapisanych w zeszytach lekcyjnych początkujących uczniów, wyrosła zatem z praktyki. Książka zawiera uwagi wstępne - opis instrumentu, postawy muzyka, położenia rąk, trzymanie smyczka i inne. Część praktyczna rozpoczyna się od prowadzenia smyczka w żywych wartościach ćwierćnutowych. Autorzy wcześnie wprowadzają materiał ludowy jako podstawę do ćwiczenia. Nuty dla uczniów szkoły muzycznej I stopnia, dla rozpoczynających naukę. Spis treści:Uwagi wstępneI. Postawa (trzymanie skrzypiec)II. Położenie zasadnicze rąkiIII. Zasadnicze położenie dłoni, kształt przegubu lewej rękiIV. Stawianie palcówV. Trzymanie smyczkaVI. Poruszanie smyczkiemVII. Strojenie skrzypiecVIII. Nauczanie pisma nutowegoi inne Tytuł: Szkoła gry na skrzypcach cz. 1Autor: Zenon Feliński, Emil Górski, Józef PowroźniakStopień trudności: dla uczniów szkoły muzycznej I stopnia, dla rozpoczynających naukęInstrument: skrzypceNotacja muzyczna: zapis nutowy Wydawnictwo: PWMSeria: PedagogicznaFormat: 88 str, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788322410233 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Feliski Zenon, Grski Emil, Powroniak Jzef - Szkoa gry na skrzypcach cz. 2
PWM Feliski Zenon, Grski Emil, Powroniak Jzef - Szkoa gry na skrzypcach cz. 1
PWM Powroźniak Józef - Wybór etiud na gitarę, z. 3
AN DVD 12 Szkoła na Cajon
Johannes Brahms

Johannes Brahms

Urodzony w 1833 roku w Hamburgu ten kompozytor żyjący w epoce romantyzmu był twórcą dzieł, kótre łączyły w znakomity sposób klasykę z romantyzmem. Od młodych lat grywał w tawernach, uczył się gry na wioloneczli oraz skrzypcach...

Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki urodził się 23 listopada 1933 roku w Dębicy w rodzinie o ormiańskich korzeniach. Początkowo uczył się grać na skrzypcach i pobierał lekcje kompozycji u Franciszka Skołyszewskiego.

Jakub Jakowicz

Jakub Jakowicz

Gry na skrzypcach uczył się u swojego ojca Krzysztofa Jakowicza, pod którego kierunkiem studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Był również ostatnim uczniem jednego z twórców polskiej szkoły skrzypcowej, prof. Tadeusza Wrońskiego.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl