Nuty: nauka gry na pianinie


Mieczysław Fryc: Szkoła gry na fortepianie

49 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Bardzo dobrze opracowany polski podręcznik do nauki gry na fortepianie. Skonstruowany w ten sposób, by przede wszystkim nauczać muzyki i jednocześnie rozwijać umiejętności gry na fortepianie. Oparty na programie nauczania zatwierdzonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zawiera ćwiczenia dla rozpoczynających naukę gry na fortepianie, oraz najbardziej znane utwory światowej literatury muzycznej. Pozycja polecana przez nauczycieli gry na fortepianie. Spis treści: Od autoraWiadomości wstępneGraficzny zapis wysokości dźwięków - nutyWartości nutPauzy - rodzaj ciszy w muzyceĆwiczenia dla prawej i lewej rękiĆwiczenia w takcie dwie czwarteĆwiczenia w takcie trzy czwartePodwójne nuty (dźwięki) - ćwiczeniePotrójne nuty (dźwięki) - tzw. akordyTempoWartości nut - ciąg dalszy. ÓsemkiGama (Skala)Znaki chromatyczneWartości nut - ciąg dalszy. Ćwierćnuta z kropką.InterwałyZnaki chromatyczne znajdujące się przy kluczuTakty - ciąg dalszyPrzednutki pojedynczeWartości nut - ciąg dalszyGamy (skale) molowePodwójne znaki chromatyczneWartości rytmiczne nut - ciąg dalszy. Triola.SynkopaGama (skala) chromatycznaĆwiczenia: repetycja dźwiękówOzdobniki (przdnutki)Ozdobniki - ciąg dalszy. Mordent.Ozdobniki - ciąg dalszy. TrylOzdobniki - ciąg dalszy. Obiegnik (grupett)Utwory na cztery ręceNajczęściej używane oznaczenia tempa, dynamiki, interpretacji i inneGamy durowe, pasaże, kadencjeGamy molowe, pasaże, kadencje   Tytuł: Szkoła gry na fortepianAutor: Mieczysław FrycStopień trudności: dla początkującychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: ImpulsFormat: 153 str, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788375871043 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN DVD 12 Szkoła na Cajon
AN DVD 10 Szkoła na Cajon
PWM Markiewiczwna Wadysawa - Do-re-mi-fa-sol. Pocztki nauki gry na fortepianie
PWM Druszkiewiczowa Krystyna - Podrcznik pocztkowego nauczania gry na fortepianie. Metoda beznutowa
Romuald Twardowski

Romuald Twardowski

Ur. w 1930 r. w Wilnie. Studiował grę na fortepianie i kompozycję w Wilnie i w Warszawie, a w Paryżu, pod kierunkiem Nadii Boulanger, chorał gregoriański i polifonię średniowiecza. Od 1971 r. wykłada na obecnym Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie...

Zdalna lekcja fortepianu

Zdalna lekcja fortepianu

2010 Intel Visionary Conference in Washington fragment zatytułowany: Sztuka, wyobraźnia, innowacyjność Wideorozmowa prowadzona jest przez skype, a wizualizacja gry na fortepianie oraz generowanie zapisu nutowego tworzone jest za pomocą internetowego interfaceu MIDI.

Stanisław Moniuszko

Stanisław Moniuszko

Ten urodzony w 1819 roku w Ubielu kompozytor w wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u Augusta Freyera w Warszawie. Następnie wyjechał do Mińska, gdzie udzielał mu lekcji Dominik Stefanowicz. W 1937 roku pojechał do Berlina, by doskonalić swoje zdolności oraz poszerzać wiedzę z zakresu...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl