Nuty: Nuty

Symfonia na 444 głosy - Danuta Gwizdalanka

39 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


W publikacji autorstwa Danuty Gwizdalanki, którą oddajemy do Waszych rąk, znajdziemy wypowiedzi około 444 osób na temat muzyki. Od Pitagorasa, przez Bacha, Strawińskiego i Cage'a, po Jimmiego Hendrixa i współczesnych blogerów. Dowiemy się z nich dlaczego słuchają muzyki, na czym polega komponowanie, w czym tkwi tajemnica sukcesu wirtuoza i jak czerpać radość ze słuchania muzyki. Tematów jest oczywiście znacznie więcej - poznacie ja jak tylko sięgniecie po książkę. Znajdziecie tu również odpowiedź na pytanie dlaczego tak niewielu ludzi lubi nowoczesną muzykę, jaki pożytek mogą mieć z muzyki rządzący i na czym polega sekret "osobistego kołchoźnika" - tajemniczej przypadłości, będącej udziałem Mozarta i Czajkowskiego. Zapraszamy do lektury tej niecodziennej książki. Tytuł: Symfonia na 444 głosyAutor: Danuta GwizdalankaWydawnictwo: PWMFormat: 176 x 250 mm, 384 str., oprawa miękkaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788322450079 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Savarez (634616) Corelli struna do altwki Corelli C -Medium (444) stalowo/srebrno-wolframowa
Yamaha PSR E 233 keyboard instrument klawiszowy
Casio CTK-7000 instrument klawiszowy
Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

VIII Symfonia „Pieśni przemijania” Krzysztofa Pendereckiego to utwór, który – opowiadając o drzewach – mówi o nieubłaganym upływie czasu i ulotności ludzkiego życia. To wędrówka po obumierających ogrodach, po których oprowadzają niemieccy poeci: Eichendorff, Kraus, Hesse, Goethe, Rilke...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl