Nuty: Nuty

Świat muzyczny Chopina - biografia - Jean Jacques Eigeldinger

45 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Świat muzyczny Chopina' autorstwa świetnego szwajcarskiego muzykologa i znakomitego chopinisty Jeana Jacquesa Eigeldingera to książka, która ukazuje inspiracje muzyczne kompozytora w zupełnie innej perspektywie. Przeczytamy w niej między innymi o postawie estetycznej artysty, jego fascynacji wcześniejszymi epokami, fascynacji barwą w malarstwie i przeniesieniu jej na płaszczyznę muzyczną, o okresie życia w Paryżu, jego blaskach i cieniach, poznamy prawdziwe oblicze Liszta i wiele innych.   Tytuł: Świat muzyczny ChopinaAutor: Jean Jacques Eigeldinger, Fryderyk ChopinWydawnictwo: AstraiaFormat: 292 str, 236x156 mm, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788360569320 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Jean Baptiste CL 480 klarnet Bb
Ortega OCS-360 pasek do gitary Purple Jean
Ortega OCS-350 pasek do gitary Blue Jean
Ortega OCS-340 pasek do gitary Green Jean
Jacques Offenbach

Jacques Offenbach

Francuski kompozytor, znany przede wszystkim z twórczości operetek przyszedł na świat w Kolonii w 1819 roku. Jego ojciec kantor i nauczyciel muzyki postanowił zadbać o muzyczne wykształcenie syna i...

Jean-Baptiste Lully

Jean-Baptiste Lully

Ten francuski kompozytor pochodzenia włoskiego przyszedł na świat we Florencji w roku 1632. Pochodził z ubogiej rodziny, jednak zwrócił on uwagę pewnego szlachcica z Guise, która zabrał młodego Lully do Paryża. Tam rozpoczął służbę na dworze Ludwika XIV...

Sir James Galway

Sir James Galway

„Człowiek ze złotym fletem” przyszedł na świat w Belfaście w roku 1939. Karierę muzyczną rozpoczął będąc dzieckiem od gry na flażolecie, a mając zaledwie 10 lat wygrał konkurs muzyczny w swoim rodzinnym mieście.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl