Nuty: Nuty

Strategie radzenia sobie z tremą w kształceniu muzycznym oraz w zawodzie muzyka - Urszula Bissinger-Ćwierz, Anna Antonina Nogaj

45 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Książka napisana została z myślą o koncertujących muzykach, aktywnych nauczycielach muzykach, animatorach edukacji muzycznej, studentach akademii muzycznych i wychowania muzycznego, starszych uczniach szkół muzycznych oraz rodzicach udzielających szeroko rozumianego wsparcia swoim uzdolnionym muzycznie dzieciom. Bez względu na rodzaj podejmowanej aktywności muzycznej (uczenie się, nauczanie, profesjonalne czy amatorskie wykonawstwo muzyczne) o zjawisku tremy warto mieć wiedzę, którą następnie można wykorzystywać w praktycznych strategiach postępowania pedagogicznego i wykonawczego.W poszczególnych rozdziałach książki znajdziecie odpowiedź na pytanie: jak skutecznie, dzięki zrozumieniu zjawiska tremy, okiełznać stres towarzyszący występom publicznym. Eliminując napięcia wynikające ze złego przygotowania i negatywnego postrzegania występów publicznych, będziecie mogli rozpoznać wiele osobistych zasobów, które pozwolą na stosowanie efektywnych metod psychologicznych, przygotowujących do pomyślnego występu publicznego.Spis zagadnień:WprowadzenieCzy muzyka stresuje? Prawdy i mity o stresie w edukacji muzycznejCześć 1Krótkie uzasadnienie teoretyczneTrema: czym jest i jak powstaje?Trema - wybrane konteksty psychologiczne i terapeutyczneCzęść 2Zapobieganie tremie w kształceniu muzycznymOpieka psychologiczna przed występami artystycznymi jako forma wsparcia uczniów szkół muzycznych i baletowychFormy wsparcia w ramach opieki psychologicznej podczas przesłuchań makroregionalnych Centrum Edukacji ArtystycznejObjawy somatyczne w długotrwałym stresie u ucznia szkoły muzycznejRadzimy sobie ze stresem - "Próba generalna"Trema - oddziaływanie poprzez pracę przygotowawcząScenariusze warsztatów psychologicznych "Strach ma wielkie oczy: Jak poradzić sobie z tremą?"Część 3Wybrane strategie radzenia sobie z tremą dla muzyków Trening Autorealizacji Artystycznej. Mentalne i fizyczne przygotowanie do funkcjonowania w zawodzie muzykaTrema a ćwiczenie uważnościRola myślenia w procesie ćwiczeniaPraca nad tremą w kontekście pracy wokalnejCzęść 4Zamiast zakończenia - wybrane propozycje literatury anglojęzycznej Wygraj ze swoim strachem - 7 umiejętności podnoszących jakość występu publicznego wg Dona Greene'aWykonawstwo muzyczne bez lęku wg Geralda Klicksteina Tytuł: Strategie radzenia sobie z tremą w kształceniu muzycznym oraz w zawodzie muzykaAutor: Urszula Bissinger-Ćwierz, Anna Antonina Nogaj Stopień trudności: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: DifinFormat: 243 str., B5, miękka oprawa Język wydania: polskiISBN: 9788380856172 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Adam Hall 85500 Defender XXL najazd kablowy, 5-kanaowy
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
Arturia Minibrute 2S Noir Edition syntezator analogowy
Skąd wzięła się muzyka?

Skąd wzięła się muzyka?

Czy zadaliście sobie kiedykolwiek pytanie skąd wzięła się muzyka? Czy może jest to taka część naszego życia, że jakoś trudno sobie wyobrazić, że kiedyś mogła nie istnieć i że nasi przodkowie mogli bez niej żyć?

Klasyka przenika się z muzyką pop

Klasyka przenika się z muzyką pop

Ostatnio było o fuzjach muzycznych pomiędzy muzyką rockową i klasyczną, tym razem na tapecie liczne i różnorodne integracje klasyczno-popowe. Znajdziemy takie o których pewnie nawet większość z nas nie zdaje sobie sprawy, utwory inspirowane klasyką, wykorzystujące klasyczne instrumentarium, albo po

Julian Bream

Julian Bream

Ten światowej sławy gitarzysta oraz lutnista brytyjski przyczynił się w znacznym stopniu do spopularyzowania gitary oraz wzbudził zainteresowanie lutnią renesansową. Urodził się w 1933 roku w Londynie i od dziecka związany był z muzyką.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl