Nuty: Nuty

Romuald Twardowski: Trzy sonety pożegnalne na bas-baryton i fortepian

24 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Trzy sonety pożegnalne (napisane do starofrancuskich tekstów poetyckich) nawiązują strukturą i techniką kompozytorską do doświadczeń zdobytych przez Twardowskiego podczas jego studiów kompozytorskich w klasie Nadii Boulanger w Paryżu. Przejmujący w tych osobistych utworach jest ogromny smutek wypływający z prawdziwych przeżyć ich twórcy. Publikacja przeznaczona jest dla śpiewaków akademickich i profesjonalnych. Nuty na bas-baryton i fortepian, dla średnio-zaawansowanych Spis utworów: sł. Pontus de Tyard - Ojcze błogiego czasu sł. Jacques Davy du Perron - Patrzę jak płyną wody sł. Jacques Vallee des Barreaux - Zagłado ludzi Tytuł: Trzy sonety pożegnalne na bas-baryton i fortepianAutor: Romuald TwardowskiNotacja muzyczna: zapis nutowyInstrument: bas-baryton, fortepianStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychSeria: CantoWydawnictwo: PWMFormat: 32 stron, N4 stojący (235x305 mm), oprawa miękkaJęzyk wydania: polski, angielski, francuskiISBN: 9790274030278 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Twardowski Romuald - May wirtuoz. atwe utwory na fortepian
PWM Twardowski Romuald - Trzy etiudy-kaprysy na skrzypce solo
PWM Twardowski Romuald - Kolorowe nutki. atwe utwory na skrzypce i fortepian
PWM Twardowski Romuald - piewajce wiolonczele. atwe utwory na dwie wiolonczele
Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Urodzony w Wilnie w 1930 r. W latach 1952-57 studiował fortepian i kompozycję w klasie Juliusa Juzeliunasa w Państwowym Konserwatorium Litewskiej SRR w Wilnie. Studia kompozytorskie kontynuował w latach 1957-60 w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u Bolesława Woytowicza.

Romuald Twardowski

Romuald Twardowski

Ur. w 1930 r. w Wilnie. Studiował grę na fortepianie i kompozycję w Wilnie i w Warszawie, a w Paryżu, pod kierunkiem Nadii Boulanger, chorał gregoriański i polifonię średniowiecza. Od 1971 r. wykłada na obecnym Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie...

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl