Nuty: nauka gry na gitarze

Roman Ziemlański: Od gitary klasycznej do flamenco najłatwiej

42 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Od gitary klasycznej do flamenco najłatwiej' Juana Corteza to propozycja dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z gitarą. W podręczniku znajdują się informacje na temat wyboru instrumentu, strojenia, właściwej pozycji ciała i rąk podczas gry oraz wiele podstawowych informacji dotyczących samej gry, krótkie utwory oraz tabele i schematy.Spis treści: I. Wybór instrumentu i budowa gitary klasycznejII. Strojenie instrumentuIII. Sposoby siedzenia z gitarąIV. Ułożenie rąk w grze na gitarze klasycznejV. Wartości nut i pauzVI. Natężenie dźwięku (dynamika)VII. Tempo (agogika)VIII. Poznajemy alfabet muzycznyIX. Podstawowe ćwiczenia gry z nut w zakresie I pozycjiX. Dwudźwięku harmoniczneXI. Arpeggio, trójdźwięki i czterodźwięki harmoniczneXII. LegatoXIII. Tremolo klasyczneXIV. FlażoletyXV. Nutoteka gitarzysty klasycznego, rozpoczynającego swoją edukację artystycznąXVI. FlamrencoXVII. Gamy (skale)XVIII. Tabele akordów (barre)XIX. Schematy rytmiczne   Tytuł: Od gitary klasycznej do flamenco najłatwiejAutor: Juan CortezStopień trudności: dla początkujących, średnio-zaawansowanychInstrument: gitara klasycznaNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: ContraFormat: 92 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 8372158533 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

LaBella 820B Flamenco struny do gitary klasycznej
Aquila Flamenco Granato Cl.Guitar struny do gitary klasycznej
LaBella 820 Flamenco struny do gitary klasycznej, czerwony nylon
LaBella 2001 Flamenco Medium struny do gitary klasycznej, czarny nylon
Najdroższe gitary świata

Najdroższe gitary świata

Sprzedawane na aukcjach gitary wielkich muzyków rockowych osiągają zawrotne ceny. W niektórych przypadkach sięgają nawet miliona dolarów.

Struny gitarowe. Podstawowe informacje.

Struny gitarowe. Podstawowe informacje.

W dalekiej przeszłości instrumentów strunowych, w tym i gitary, struny robiono z baranich jelit. W miarę rozwoju cywilizacji na wielką skalę na rynku pojawiły się gitary akustyczne, elektryczne, klasyczne. Zaistniała potrzeba produkcji strun do tych instrumentów – zarówno nylonowych do gitar klasyc

Marcin Sompoliński

Marcin Sompoliński

Od roku 2008 jest stałym dyrygentem niemieckiej orkiestry Concerto Brandenburg specjalizującej się w wykonawstwie muzyki klasycznej na instrumentach historycznych.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl