Nuty: Nuty

Roman Palester: II kwartet smyczkowy - partytura i głosy - nuty na skrzypce

89 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


  II Kwartet smyczkowy jest jedną z pierwszych ważnych kompozycji Romana Palestra. Powstał podczas jego pobytu w Paryżu w 1936 roku. Było to już drugie dzieło trzydziestoletniego twórcy w tym trudnym, wymagającym gatunku. Napisany przez Palestra jeszcze podczas studiów I Kwartet smyczkowy zaginął, a sam kompozytor uznał go za dzieło nieudane. Natomiast II Kwartet smyczkowy jest już kompozycją dojrzałego twórcy, niewolnego wprawdzie od pewnych wpływów, m.in. Karola Szymanowskiego, ale podążającego własną, niezależną drogą. Utwór na kwartet smyczkowy, nuty, partytura i głosy dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: II kwartet smyczkowy Autor: Roman PalesterStopień trudności: dla średnio zaawansowanychInstrument: skrzypceNotacja muzyczna: zapis nutowy, partyturaSeria: CameraWydawnictwo: PWMFormat: 168 stron, N4 stojący 235x305, oprawa miękkaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 9790274032722 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Bach Johann Sebastian - Wariacje Goldbergowskie na orkiestr kameraln. Seria Leggiero (partytura i gosy)
AN Ziemlaski Roman ″Nutki krasnoludki″ ksika
AN Ziemlaski Roman - Gitara z nauczycielem i bez, ksika
AN Ziemlaski Roman ″Ballady rockowe″ piosenki na: keyboard, gitar, ukulele
Kwartet smyczkowy Merlo

Kwartet smyczkowy Merlo

Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka

Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl