Nuty: nuty na fortepian

Ready to Play - Scott Joplin: Ragtime - Jean Kleeb - nuty na fortepian

79 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Większość słuchaczy kojarzy „ragtime” z muzyką Scotta Joplina, jednego z najwcześniejszych kompozytorów afroamerykańskich, który przełamał granicę między muzyką klasyczną a popularną. To właśnie Joplin doprowadził ten styl muzyczny na szczyt doskonałości. Termin „ragtime” wywodzi się od „ragged time” i opisuje kontrast między żwawo synkopowanymi melodiami w prawej ręce a zaakcentowanym „uu-pa” basem w lewej. Ta kolekcja oferuje głębszy wgląd w sztukę Joplina, to połączenie muzyki ludowej, afrykańskich rytmów i klasycznej muzyki fortepianowej. Jean Kleeb uprościł te prace i dodał palcowanie. Nuty na fortepian dla średnio-zaawansowanych. Spis utworów: The Strenuous Life (A Ragtime Two Step)Original RagsEugeniaThe Entertainer (A Ragtime Two Step)BethenaMaple Leaf RagSolace (A Mexican Serenade) Tytuł: Ready to Play - Scott Joplin: Ragtime Autor: Scott Joplin; Redaktor: Jean KleebStopień trudności: dla średnio zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: notacja muzycznaSeria: Ready to PlayWydawnictwo: BarenreiterFormat: 35 stron, A4, oprawa miękka Język wydania: angielski, niemieckiISBN: 9790006564323 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Rni - Keep Calm and Play On na fortepian
PWM Rni - It′s easy to play. New film themes na fortepian
PWM Rni - It′s easy to play more jazz (utwory na fortepian)
PWM Rni - It′s easy to play jazz (utwory na fortepian)
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Jean-Philippe Rameau

Jean-Philippe Rameau

Urodzony w 1683 roku w Dijon był jednym z najważniejszych kompozytorów XVIII wieku. W wieku 18 lat wyjechał na studia do Włoch, a po powrocie do Francji pracował jako organistach w wielu francuskich miastach...

Jean-Baptiste Lully

Jean-Baptiste Lully

Ten francuski kompozytor pochodzenia włoskiego przyszedł na świat we Florencji w roku 1632. Pochodził z ubogiej rodziny, jednak zwrócił on uwagę pewnego szlachcica z Guise, która zabrał młodego Lully do Paryża. Tam rozpoczął służbę na dworze Ludwika XIV...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl