Nuty: Nuty

Polski Rocznik Muzykologiczny tom XVIII 2020 - Karol Szymanowski w kulturze XX i XXI wieku

25 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


W niniejszym tomie „Polskiego Rocznika Muzykologicznego” znajdują się materiały z międzynarodowej konferencji naukowej pn. Szymanowski w kulturze XX i XXI wieku, która odbyła się w dniach 2–4 października 2017 roku w Zakopanem, w ramach Roku Karola Szymanowskiego, przypadającego w jego 135. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci. Reprezentanci różnych humanistycznych dyscyplin (obok muzykologów m.in. literaturoznawcy i kulturoznawcy) podejmują tu zróżnicowaną pod względem problemowym i metodologicznym refleksję na temat znaczenia oraz oddziaływania twórczości i osobowości Karola Szymanowskiego w przestrzeni kulturowej XX i XXI stulecia. Tytuł: Polski Rocznik Muzykologiczny Tom XVIII - 2020 Karol Szymanowski w kulturze XX i XXI wiekuAutor: Autor opracowania: Iwona Lindstedt, Beata Bolesławska-Lewandowska, autor opracowania: Iwona Lindstedt, Beata Bolesławska-LewandowskaNotacja muzyczna: czasopismaWydawnictwo: PWMFormat: 470 stron, 155 x 233 mm, oprawa miękkaJęzyk wydania: polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Szymanowski Karol - Najpiękniejszy Szymanowski na fortepian
PWM Rni - Na polsk nut. Wybr utworw na fortepian
AN Napęd FDD 1.44MB
Yamaha WZ340500 podpórka do CL-5
Jean-Philippe Rameau

Jean-Philippe Rameau

Urodzony w 1683 roku w Dijon był jednym z najważniejszych kompozytorów XVIII wieku. W wieku 18 lat wyjechał na studia do Włoch, a po powrocie do Francji pracował jako organistach w wielu francuskich miastach...

Flażolet (irish whistle)

Flażolet (irish whistle)

Instrument dęty z sześcioma otworami podobny do fletu prostego, w Polsce występujący również pod nazwą "flecik polski". Instrument pochodzi z XVI-wiecznej Francji, a jego różne odmiany również z Anglii i Niemiec. W XVIII i XIV wieku uzyskał ogromną popularność również w naszym kraju.

klarnet

klarnet

Klarnet to instrument dęty drewniany, skonstruowany na przełomie XVII i XVIII wieku. Brzmienie klarnetu jest ciepłe, barwa soczysta, dźwięk ciemny w niższych, a wyraźny w wyższych rejestrach.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl