Nuty: Nuty

Paweł Piotrowski: Kolędy - harmonizacje organowe - nuty na organy

79 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Czas Świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych okresów, nie tylko tych liturgicznych, uroczyście obchodzonych w Kościele katolickim, lecz także w społeczności, która z religijnością niewiele ma wspólnego. Ściśle związana ze świętami praktyka wykonywania kolęd ma swój początek w wielowiekowej tradycji pielęgnowania w domach języka polskiego, którego używanie w przestrzeni publicznej było, w czasach zaborów, zakazane. Święta i komponowanie na tę okazję kolęd sprzyjały nie tylko praktyce ojczystego języka, ale także twórczości – Polska jest krajem, który ma prawdopodobnie największy i najbogatszy repertuar kolędowy (ponad 5 tysięcy kolęd i pastorałek). Publikacja zawiera zbiór wielu kolęd w nowych, niespotykanych dotąd harmonizacjach organowych. Nuty przeznaczone dla zaawansowanych muzyków. Tytuł: Kolędy - harmonizacje organoweAutor: Paweł PiotrowskiWydawnictwo: PetrusStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: organyNotacja muzyczna: zapis nutowyFormat: 80 stron, 210x197 mm, oprawa miękka, spirala czarna metalowaJęzyk wydania: .polskiISBN: 9788377206539 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Piotrowski Jerzy ″Szkoa na perkusj″ ksika + CD
PWM Bach Johann Sebastian - Najpikniejszy Bach na fortepian, skrzypce z fortepianem i organy (+ partie instrumentw)
Hammond XK1 organy elektroniczne
Nord Electro 3 73 organy, piano i syntezator
Paweł Kukliński

Paweł Kukliński

Paweł Kukliński – skrzypce

Marek Pijarowski

Marek Pijarowski

Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.

Paweł Kos-Nowicki - dyrygent

Paweł Kos-Nowicki - dyrygent

Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Bogusława Madeya. Uczestniczył także w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Sir Colina Daviesa i Jerzego Salwarowskiego.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl