Nuty: Nuty

Pasja do Pendereckiego - Andrzej Chłopecki

45 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Premiera 31 grudnia 2023Publikacja stanowi czwarty tom serii wydawniczej prezentującej najważniejsze teksty Andrzeja Chłopeckiego – wybitnego muzykologa, teoretyka i krytyka muzycznego. Książka jest unikatowym zbiorem tekstów i refleksji skoncentrowanych wyłącznie na muzyce i postaci Krzysztofa Pendereckiego. Autorzy wyboru tekstów, Jan Topolski i Sławomir Wieczorek, podzielili je na siedem części, a całość tomu zaprojektowali jako architekturę łuków tematycznych i czasowych, spiętych z obu stron największym łukiem opartym o rozważania na temat Pasji według św. Łukasza i VIII Symfonii. W książce przeplatają się zarówno teksty drobne – recenzje, sprawozdania, relacje i szkice, jak i obszerne eseje, diagnozy, artykuły i felietony, omawiające kolejno twórczość religijną Pendereckiego, filmową i operową oraz instrumentalną. Refleksje Chłopeckiego dotyczą także m.in. biografii Pendereckiego, jego partytur, recepcji utworów, postawy dojrzałego twórcy oraz dorobku z perspektywy XXI wieku. Przedrukowana po raz pierwszy, z nieznacznymi skrótami, praca magisterska Chłopeckiego na temat Pasji według św. Łukasza zamyka całość w epilogu, który w układzie książki pełni rolę swoistego aneksu dla zainteresowanych szczegółowymi analizami dzieła oraz muzykologicznym i akademickim warsztatem krytyka.  Tytuł: Pasja do PendereckiegoAutor: Andrzej ChłopeckiWydawnictwo: PWMFormat: 410 str, 135 x 205 mm, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788322452066 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Rutkowski Andrzej ″Gitara z tabulatur″
AN Andrzej Rutkowski ″Gitara z tabulatur Hity klasyki″ ksika
AN Andrzej Henryk Bczyk ″Muzyka na gitar solo″ ksika
AN Pluszcz Andrzej ″Gitara basowa bez tajemnic 2″
Pasja wg św. Mateusza Johanna Sebastiana Bacha w Politechnice Warszawskiej – recenzja

Pasja wg św. Mateusza Johanna Sebastiana Bacha w Politechnice Warszawskiej – recenzja

W sobotę, 23 marca 2019 roku, odbył się CIX koncert z cyklu „Wielka muzyka w Małej Auli” organizowany przez Politechnikę Warszawską. Pomimo, że koncert odbył się w Dużej Auli Politechniki, cykl koncertów ze względów historycznych zachował swoją nazwę.

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

VIII Symfonia „Pieśni przemijania” Krzysztofa Pendereckiego to utwór, który – opowiadając o drzewach – mówi o nieubłaganym upływie czasu i ulotności ludzkiego życia. To wędrówka po obumierających ogrodach, po których oprowadzają niemieccy poeci: Eichendorff, Kraus, Hesse, Goethe, Rilke...

ADAM KLOCEK

ADAM KLOCEK

Laureat „muzycznego Oscara” – Grammy Award 2014, określony przez Krzysztofa Pendereckiego jako „jeden z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji”.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl