Nuty: Nuty

Opowieści nutą malowane - bajka muzyczna dla dzieci o operze i balecie - Dorota Skwark

25 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Książka przenosi czytelnika w magiczny świat oper, baletów i operetek. W sposób bardzo przystępny obrazuje treść najsłynniejszych dzieł kompozytorów muzyki klasycznej. Napisane są w formie bajek opartych na kanwie librett. Dzięki publikacji dowiesz się m.in. kim była Królowa Nocy, kogo kochała Halka i dlaczego Piotr Czajkowski nadał jednemu ze swoich baletów tytuł Jezioro łabędzie? Dodatkowym atutem opowieści są wspaniałe ilustracje, które w sposób bardzo realistyczny ukazują różne sytuacje i sceny prezentowanych treści. To wszystko bardzo wzbogaca wyobraźnię oraz wiedzę dzieci. Lektura zachęca do wizyty do opery lub na przedstawienie baletowe, aby poznać opisywane tutaj dzieła w ich pełnej odsłonie, ze wspaniałą muzyką. Tytuł: Opowieści nutą malowaneAutorzy: Dorota Skwark Wydawnictwo: PWMFormat: 68 str, A5, twarda oprawaJęzyk wydania: polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Latin Percussion Pudeka akustyczne Granite Blocks Czci zamienne #1 (nuta C#), may
Latin Percussion Pudeka akustyczne Granite Blocks Czci zamienne #2 (nuta Bb)
Latin Percussion Pudeka akustyczne Granite Blocks Czci zamienne #5 (nuta D), duy
Latin Percussion Pudeka akustyczne Granite Blocks Czci zamienne #4 (nuta E)
Poemat symfoniczny

Poemat symfoniczny

Forma muzyczna powstała w epoce romantyzmu, której pochodzenie jest pozamuzyczne, tzn. wywodzi się z dzieł literackich bądź tradycyjnych opowieści.

Teatr Wielki w Łodzi: Książę Mantui zaprasza

Teatr Wielki w Łodzi: Książę Mantui zaprasza

Środowy spektakl (16.10) w operze łódzkiej pokazał, że dobrze poprowadzona warstwa muzyczna nadaje właściwego charakteru całemu spektaklowi, bo stanowi poduszkę dla dziejących się w nim wydarzeń.

Igor Strawiński

Igor Strawiński

Igor Strawiński przyszedł na świat w 1882 roku w Orenienbaum i od najmłodszych lat interesował się muzyką, a szczególnie geniuszem i tradycją muzyczną swojej ojczyzny. Było to głównie za sprawą jego ojca, solisty w Petersburskiej Operze.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl