Nuty: nuty na skrzypce

Najpiękniejszy Wieniawski - nuty na skrzypce i fortepian - Henryk Wieniawski

39 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja "Najpiękniejszy Wieniawski" jest zbiorem 12 najpiękniejszych i najbardziej efektownych utworów na skrzypce i fortepian Henryka Wieniawskiego. Kompozycje artysty zawsze cieszyły się ogromną popularnością, do czego przyczynił się niewątpliwie trwający od 1935 roku Międzynarodowy Konkurs im. H. Wieniawskiego. Nuty dla średniozaawansowanych. Spis utworów: Kujawiak a-moll op. 3 nr 2 (Wieniawski Henryk)Polonasie brillante D-dur op. 4 (Wieniawski Henryk)Souvenir de Mosciu op. 6 (Wieniawski Henryk)Sielanka D-dur op. 12 nr 1 (Wieniawski Henryk)Pieśń polska g-moll op. 12 nr 2 (Wieniawski Henryk)Legenda op. 17 (Wieniawski Henryk)Obertas G-dur op. 19 nr 1 (Wieniawski Henryk)Dudziarz D-dur op. 19 nr 2 (Wieniawski Henryk)Prélude z op. 18 (Wieniawski Henryk)La Vélocité z op. 10 (Wieniawski Henryk)Le Chant du Bivuac z op.10 (Wieniawski Henryk)   Tytuł: Najpiękniejszy Wieniawski na skrzypce i fortepianAutor: Henryk Wieniawski Stopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: skrzypce, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowy, Wydawnictwo: PWMFormat: 72+36 str, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 8322406169 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Szymanowski Karol - Najpiękniejszy Szymanowski na fortepian
AN Andrzej Henryk Bczyk - Jazzujcy fortepian, ksika + CD
PWM Moniuszko Stanisław - Najpiękniejszy Moniuszko na fortepian
PWM Paderewski Ignacy Jan - Najpiękniejszy Paderewski na fortepian
Marek Pijarowski

Marek Pijarowski

Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl