Nuty: nuty na klarnet

Muzyka z kraju Fryderyka Chopina cz. 1 - nuty na klarnet i fortepian

49 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Muzyka z kraju Chopina na klarnet i fortepian zeszyt 1 w opracowaniu Karola Respondka to zbiór transkrypcji znanych utworów polskich kompozytorów z XIX oraz początku XX wieku. Kompozycje te są interesujące, niebanalne oraz przystępne dla słuchaczy, a jednocześnie dostarczają przyjemności wykonawcom. Głównym kryterium doboru poszczególnych pozycji był zakres skali i tonacji jak najbardziej odpowiadający możliwościom klarnetu, tak by ich wykonania brzmiały naturalnie i swobodne. Nutu przeznaczone dla średnio zaawansowanych muzyków. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Spis utworów: Zarębski Juliusz- Krakowiak Des-dur op. 16 nr 4Szymanowski Karol- Mazurek op. 50 nr 1Chopin Fryderyk - Nokturn H-dur op. 32 nr 1Paderewski Ignacy Jan - Pieśń miłosna / Chant d’amour G-dur op. 10 nr 2Wieniawski Henryk - Pieśń polska / Chanson polonaise op. 12 nr 2Moniuszko Stanisław - Polonez Fis-dur Tytuł: Muzyka z kraju Chopina cz. 1Autor: różni, Fryderyk Chopin opracowanie: Karol RespondekStopień trudności: dla średnio zaawansowanychInstrument: klarnet, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 68+28 str., N4 stojący (235x305 mm), miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Chopin Fryderyk - Najatwiejszy Chopin na fortepian
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
PWM Rni - Harry Potter. Muzyka do wszystkich filmw serii na fortepian solo
klarnet

klarnet

Klarnet to instrument dęty drewniany, skonstruowany na przełomie XVII i XVIII wieku. Brzmienie klarnetu jest ciepłe, barwa soczysta, dźwięk ciemny w niższych, a wyraźny w wyższych rejestrach.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Leo Brouwer

Leo Brouwer

Urodził się w Hawanie w 1939 roku w rodzinie od lat związanej z muzyką. Studia muzyczne rozpoczął w swoim ojczystym kraju, a następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by tam w Julliard School w Nowym Jorku oraz na Uniwersytecie Hartford doskonalić swoje umiejętności.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl