Nuty: Nuty

Muzyka w przestrzeni edukacyjnej - Ewa Kumik

25 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Prezentowana pozycja to monografia Ewy Kumik składająca się z 7 rozdziałów. Każdy z tych rozdziałów podejmuje trochę inną przestrzeń tematyczną, ale wszystko skupia się na edukacji muzycznej - w rodzinie w początkowym okresie rozwoju dziecka, w szkołach muzycznych. Książka podejmuje temat pracy pedagogicznej nauczycieli szkół muzycznych, niezbędnych wartości nauczyciela, a także omawia wybrane aspekty pracy dydaktyczno‐wychowawczej realizowanej w szkołach. Ostatni rozdział poświęcony jest sukcesom i porażkom uczniów szkół muzycznych.Publikacja adresowana jest do osób zajmujących się edukacją muzyczną młodych artystów, do nauczycieli i studentów, do animatorów życia kulturalnego i społecznego, a także do rodziców, dla których ważny jest rozwój zdolności i umiejętności muzycznych dzieci. Spis treści: Rozdział 1.Rodzina ważnym środowiskiem w rozwoju muzycznym dzieckaRodzina jako podstawowa grupa społecznaRozwój zainteresowań muzycznych w rodzinieFormy aktywności muzycznej Rozdział 2.Funkcjonowanie szkolnictwa muzycznego w PolsceTypy i zadania szkół muzycznychSzkoła muzyczna ważnym ośrodkiem życia kulturalnegoPostrzeganie środowiska szkolnego przez absolwentów szkół muzycznych Rozdział 3.Kształcenie w szkołach muzycznychPlany nauczania na poziomie podstawowymPlany nauczania na poziomie średnimRetrospektywna ocena planów nauczania przez absolwentów szkół muzycznych Rozdział 4.Praca pedagogiczna nauczycieli szkół muzycznychKwalifikacje i obowiązki nauczycielaRole zawodowe nauczyciela szkoły muzycznejRetrospektywna ocena pracy nauczycieli przez absolwentów szkół muzycznych Rozdział 5.Wartości niezbędne w zawodzie nauczyciela muzykiIstota wartościPsychospołeczne uwarunkowania wyboru wartościWartości uznawane i realizowane przez przyszłych nauczycieli muzyki Rozdział 6.Wybrane aspekty pracy dydaktyczno‐wychowawczej realizowanej w szkolnych zespołach muzycznychRodzaje zespołów muzycznychZadania nauczyciela prowadzącego szkolne zespoły muzycznePraca dydaktyczno -wychowawcza w zespołach muzycznych Rozdział 7.Sukcesy i niepowodzenia uczniów szkół muzycznychSukcesy w kształceniu muzycznymPrzyczyny i sposoby przeciwdziałania niepowodzeniom szkolnym uczniówNiepowodzenia i sukcesy w ocenie absolwentów szkół muzycznych   Tytuł: Muzyka w przestrzeni edukacyjnejAutor: Ewa KumikStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna:Wydawnictwo: Akademia Muzyczna w ŁodziFormat: 164 str., 175x245 mm , twarda oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788360929674 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
AN Andrzej Henryk Bczyk ″Muzyka na gitar solo″ ksika
AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo
Opera Wrocławska. Niewinność na pointach „Romeo i Julia” S. Prokofiewa | 24.01.19

Opera Wrocławska. Niewinność na pointach „Romeo i Julia” S. Prokofiewa | 24.01.19

To muzyka na żywo jest kluczem do lekkiego uniesienia w przestrzeni scenicznej opowieści na pointach losów Szekspirowskiego dzieła i uwypukleniem wszystkich emocji ukrytych w muzyce, dodając wyrazu i właściwego charakteru postaciom.

Dlaczego muzyka klasyczna?

Dlaczego muzyka klasyczna?

Na początek samo pojęcie: „muzyka klasyczna” wymaga ujednoznacznienia. Osobom związanym z muzyką w bardziej naukowy sposób (teoretykom, specjalistom) pewnie w pierwszej kolejności przyjdzie na myśl muzyka epoki klasycyzmu.

Penderecki - a cappella w Berlinie!

Penderecki - a cappella w Berlinie!

W ramach Polskiej Prezydencji 2011 Polski Chór Kameralny 3 grudnia 2011 wystąpił w przestrzeni RADIALSYSTEM V w Berlinie.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl