Nuty: Nuty

Muzyka w duecie z edukacją - Ewa Kumik

45 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Muzyka w duecie z edukacją' Ewy Kumik to monografia zawierająca teksty osób, które zechciały podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz wynikami oryginalnych badań naukowych dotyczących szeroko pojętej edukacji muzycznej. Duet jaki tworzy muzyka i edukacja daje niezliczone możliwości rozwoju wiedzy i umiejętności oraz wpływa na rozwój osobowości i relacji nie tylko międzyludzkich, ale również relacji z przyrodą i z otaczającym światem.Publikacja podzielona jest na 3 części:- Teoretyczne rozważania nad edukacją muzyczną- Edukacja muzyczna w praktyce szkolnictwa artystycznego- Wybrane aspekty muzycznej kreacji artystycznej Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.Spis treści: Wstęp Część I  - TEORETYCZNE ROZWAŻANIA NAD EDUKACJĄ MUZYCZNĄMirosław Grusiewicz - Wyzwania edukacji muzycznej. Przemiany na świecie a polska praktykaMaciej Kołodziejski - Paradygmaty badawcze w edukacji muzycznej. (Dwu)biegunowość podejść metodologicznych?Marcin Michalak - Studia nad muzyką popularną i popkulturowa edukacja muzyczna w PolsceAleksandra Pawłowska - Specyfika pracy z dzieckiem z Alkoholowym Zespołem Płodowym na lekcji muzyki – aspekty psychologiczneLidia Kataryńczuk-Mania - Wybrane refleksje na temat znaczenia muzykoterapii w życiu człowiekaJadwiga Uchyła-Zroski - Cisza jako atrybut muzyczny i pedagogiczny Część II -  EDUKACJA MUZYCZNA W PRAKTYCE SZKOLNICTWA ARTYSTYCZNEGOJarosław Domagała - Szkoły umuzykalniające – ważny element polskiej koncepcji edukacji muzycznejJakub Michał Hutek - Wybrane aspekty oceniania w szkolnictwie muzycznymZofia Dynak - Jak polubić fortepian obowiązkowy? Doświadczenia nauczyciela szkoły muzycznej II stopniaGrzegorz Mania - Czytanie a vista – szansa nie tylko w dobie kształcenia na odległośćKatarzyna Pietroń - Pedagogika muzyczna Ludwika WawrzynowiczaMagdalena Micherda - Takt pedagogiczny w działalności edukacyjnej nauczycieli muzyki Część III  - WYBRANE ASPEKTY MUZYCZNEJ KREACJI ARTYSTYCZNEJRafał Majzner - Wokalna twórczość orientalna Karola Szymanowskiego w kontekście wykonawczym i pedagogicznymAleksandra Zeman - Jednopłytowy album „Paweł Łukaszewski – Beatus vir” – wybrane zagadnienia wykonawcze i interpretacyjneEwa Wojtyga - Variable Metren Borisa Blachera w realizacji ruchowej – inspiracje płynące z liczbMagdalena Owczarek - Improwizacja jako technika wykorzystywana w kształceniu studentówStella Kaczmarek - Kategorie treningu mentalnego uzdolnionej muzycznie młodzieżyElżbieta Szubertowska - Zespołowe muzykowanie młodzieży szkół średnich (tendencje i dynamika przemian)Grzegorz Mania - Szkoła artystyczna w okresie pandemii   Tytuł: Muzyka w duecie z edukacjąAutor: Ewa KumikStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: Akademia Muzyczna w ŁodziFormat: 422 str., 175x247 mm, twarda oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788360929797 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Iwan Ewa - adnie gram na skrzypcach dla klas I-III
PWM Iwan Ewa - adnie gram na skrzypcach dla klas I-III (akompaniament)
PWM Iwan Ewa - Jezus malusieki. Koldy w atwym ukadzie na skrzypce i fortepian
AN Jacek Gsior ″Koldy w duecie - na skrzypce i fortepian″
Duet: Marcin Świątkiewicz i Martyna Pastuszka

Duet: Marcin Świątkiewicz i Martyna Pastuszka

Występują razem od 2005 roku w różnych konfiguracjach - w duecie, w składach kameralnych, w orkiestrach (Arte dei Suonatori, Capella Cracoviensis, Parnassos, Alta Capella). Często spotykają się żeby popracować nad repertuarem nawet jeśli nie planują wspólnych występów. Ich najnowszy wspólny projekt

Dlaczego muzyka klasyczna?

Dlaczego muzyka klasyczna?

Na początek samo pojęcie: „muzyka klasyczna” wymaga ujednoznacznienia. Osobom związanym z muzyką w bardziej naukowy sposób (teoretykom, specjalistom) pewnie w pierwszej kolejności przyjdzie na myśl muzyka epoki klasycyzmu.

Kwartet smyczkowy Merlo

Kwartet smyczkowy Merlo

Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl