Nuty: Nuty

Muzyka i prawo - Przemysław Pest, Mateusz Winsław

16 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Muzyka i prawo' to monografia przedstawiająca wielowymiarowy obraz wzajemnych oddziaływań muzyki i prawa. Autorzy, między innymi, odnoszą się do statusu prawnego w kontekście polskiego prawa autorskiego, ukazują podobieństwa muzyki i prawa, przybliżają problematykę prawną związaną z życiem lub ze spuścizną wielkich kompozytorów, wskazują wpływ muzyki na przestępczość, omawiają podobieństwa między abstrakcyjną charakterystyką prawa i muzyki, omawiają problemy prawne, z którymi zmaga się kopista muzyki i wiele innych. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.Spis treści: Wstęp Aleksandra BarSztuczna inteligencja, prawdziwa sztuka – ochrona wytworów sztucznej inteligencji na gruncie polskiego prawa autorskiego Klaudia GaczołPraktyczne konsekwencje figury prawnika jako artysty, czyli: czego prawnik może nauczyć się od muzyka? Andrzej HuchlaFinansowanie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu Andrzej HuchlaWrocławska awantura o Paganiniego Piotr Kantor-KozdrowickiIntencja autora jako cel interpretacji prawniczej i muzycznej Małgorzata KarasińskaCzy muzyka łagodzi obyczaje? – O wpływie muzyki na przestępczość Maciej KijowskiCzy w Polsce istnieje prawo chopinowskie? Katarzyna Krupa-LipińskaZgłoszenie do ochrony dźwiękowego znaku towarowe w Urzędzie Patentowym RP Karolina PawlikNarzędzia kształtowania polskiej kultury muzycznej w dobie socrealizmu Maciej PichlakDźwięk i tekst. Kilka uwag o ontologii prawa i muzyki Tomasz ReslerMuzyka jako przedmiot regulacji w prawie wewnętrznym kościołów i innych związków wyznaniowych – wybrane przykłady Aleksandra SewerynikMuzyka w utworze audiowizualnym Agata SkowrońStradiVARIOUS albo RÓŻNORODNE rozwiązania problemu nabycia unikatowych skrzypiec od nieuprawnionego w wybranych systemach prawnych Grzegorz WierzbaO roli kopisty raz jeszcze w kontekście praw autorskich i zawierania umów   Tytuł: Muzyka i prawoAutor: Przemysław Pest, Mateusz WinsławStopień trudności: Instrument: Wydawnictwo: Akademia Muzyczna we WrocławiuFormat: miękka oprawaJęzyk wydania: polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Adam Hall 85210R Zakrt 45 w prawo do 3-kanaowego mostu kablowego 85200
DuraTruss DT 23-C31-ULDR element konstrukcji aluminiowej + gra + prawo
DuraTruss DT 33/2-T51-TUD T-joint element konstrukcji aluminiowej + prawo + gra + d
DuraTruss DT 23-C44-LUD element konstrukcji aluminiowej + gra + d + prawo
Carl Philipp Emanuel Bach

Carl Philipp Emanuel Bach

Piąty syn znakomitego kompozytora epoki baroku przyszedł na świat w Weimarze w roku 1714. Od najmłodszych lat uczył się od ojca muzyki, a przed rozpoczęciem studiów muzycznych studiował filozofię i prawo. W latach 1740-1767 był muzykiem na dworze Fryderyka II, króla Prusji...

POD SCENĄ - kawiarnia teatralna

POD SCENĄ - kawiarnia teatralna

Kiedy już kupicie bilet na przedstawienie i stojąc w drzwiach Teatru Polskiego, zadowoleni z dobrego zakupu, z satysfakcją popatrzycie na fontannę i piękniejący zamek Sułkowskich - skręćcie w prawo...

Dlaczego muzyka klasyczna?

Dlaczego muzyka klasyczna?

Na początek samo pojęcie: „muzyka klasyczna” wymaga ujednoznacznienia. Osobom związanym z muzyką w bardziej naukowy sposób (teoretykom, specjalistom) pewnie w pierwszej kolejności przyjdzie na myśl muzyka epoki klasycyzmu.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl