Nuty: Felietony o muzyce klasycznej

Muzyczny punkt widzenia. Wejdź do świata muzyki poprzez słowa napisane zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych-niezwykłych wielbicieli muzyki.
Jeżeli chciałbyś przesłać nam swój felieton dotyczący wydarzenia muzycznego, artysty, zespołu lub jakikolwiek inny ciekawy tekst dotyczący szerokopojętej muzyki klasycznej, śmiało skontaktuj się z nami pod adresem: [email protected]. Z przyjemnością umieścimy w naszym portalu ciekawe artykuły muzyczne.


Mozart - Reaktywacja - Recepcja libretta Czarodziejskiego fletu w literaturze niemieckojęzycznej lat 1791-1830 - Czapla

28 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja ' Mozart - Reaktywacja - Recepcja libretta Czarodziejskiego fletu w literaturze niemieckojęzycznej lat 1791-1830' to rozprawa mająca na celu prześledzenie recepcji ?Czarodziejskiego fletu? Mozarta w literaturze niemieckojęzycznej z lat 1791-1830. W związku z tym, że umowny okres zakończenia pisania działa przypadł na czas końca epoki klasyczno-romantycznej i przeplatania się znamiennych dla tego czasu prądów: oświeceniowego humanizmu, romantycznej fantastyczności i ponadczasowej ludyczności ? powstało wiele rodzajów recepcji tekstu ?Czarodziejskiego fletu?, które do tej pory nie doczekały się szerszego omówienia, choć znane są literaturze przedmiotu.

 

Tytuł: Mozart - Reaktywacja - Recepcja libretta Czarodziejskiego fletu w literaturze niemieckojęzycznej lat 1791-1830
Autor: Karolina Czapla
Stopień trudności:
Instrument:
Notacja muzyczna: 
Wydawnictwo: Atut
Format: 178 str., 135x205 mm, miękka oprawa
Język wydania: polski
ISBN: 9788374329637

zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Mozart Wolfgang Amadeus - Najpikniejszy Mozart na fortepian
Rohema Percussion Mozart II, batuta
Rohema Percussion Mozart I Carbon, batuta
Rohema Percussion Mozart, batuta
Wolfgang Amadeusz Mozart

Wolfgang Amadeusz Mozart

Urodzony w 1756 roku w Salzburgu Wolfgang Amadeusz Mozart przeszedł do historii jako niepowtarzalny kompozytor, geniusz, jeden z trzech klasyków wiedeńskich. Jego ojciec skrzypek od razu zauważył talent swojego syna, który już w wieku 4 lat grał proste melodie na klawikordzie.

flet

flet

Flet to ogólna nazwa instrumentów dętych drewnianych wargowych (współcześnie często wykonany jest z metalu, srebra, lub złota). Najczęściej spotykane odmiany fletu to flet wielki najpopularniejszy) oraz flet mały (piccolo).

Karl Ditters von Dittersdorf

Karl Ditters von Dittersdorf

Kompozytor i skrzypek wiedeński epoki klasycyzmu w swoim czasie zasłynął głównie z twórczości operowej oraz z singspieli, do których w większości sam napisał libretta. Komponował również muzykę instrumentalną, z której znany jest dzisiaj.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl