Niniejsza książka to zestawem ćwiczeń i kompozycji dla dzieci i dorosłych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z fortepianem. Utwory zostały uszeregowane wg stopnia trudności, poczynając od tych najprostszych, a skończywszy na formach bardziej złożonych. Walory artystyczne zamieszczonego materiału gwarantują szybką i efektywną naukę gry na fortepianie.
Stanowi doskonałe uzupełnienie dla wszystkich, którzy rozpoczynają naukę gry na fortepianie czy pianinie. Taka dodatkowa pomoc podczas lekcji fortepianu jest niezastąpiona. Często bowiem uczniom brakuje zeszytu z zapisanymi prostymi ćwiczeniami, do których mogliby wracać.
Autor podręcznika tak o nim pisze: Debiutancka publikacja na moim koncie, która, w co mocno wierzę, zachęci Państwa do podjęcia nauki gry na pięknym, legendarnym instrumencie. Poświęcając setki godzin na przygotowaniu zestawu ćwiczeń oraz utworów dążyłem do tego, aby ich wartość muzyczna stała na jak najwyższym poziomie. Przyjemne melodie są gwarancją pozytywnych emocji, a emocje gwarantują wzrost motywacji. To dzięki niej wychodzimy naprzeciw własnym słabościom, pokonując je i udowadniając, że wszystko jest możliwe.
Spis treści:
Zestaw podstawowych ćwiczeń na prawą i lewą dłoń
Zestaw utworów w najłatwiejszym układzie
Zestaw trudniejszych ćwiczeń na prawą i lewą dłoń
Zestaw utworów w trudniejszym układzie
Słownik pojęć
Notatki
Tytuł: Miłe granie na fortepianie - zestaw ćwiczeń i kompozycji dla dzieci i dorosłych
Autor: Artur Wiśniewski
Stopień trudności: dla początkujących
Instrument: fortepian
Notacja muzyczna: zapis nutowy
Wydawnictwo: Centrum muzyki Empire
Format: 52 str, A4, miękka oprawa
Język wydania: polski
ISBN: 9788394376703
Ur. w 1930 r. w Wilnie. Studiował grę na fortepianie i kompozycję w Wilnie i w Warszawie, a w Paryżu, pod kierunkiem Nadii Boulanger, chorał gregoriański i polifonię średniowiecza. Od 1971 r. wykłada na obecnym Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie...
2010 Intel Visionary Conference in Washington fragment zatytułowany: Sztuka, wyobraźnia, innowacyjność Wideorozmowa prowadzona jest przez skype, a wizualizacja gry na fortepianie oraz generowanie zapisu nutowego tworzone jest za pomocą internetowego interfaceu MIDI.
Ten urodzony w 1819 roku w Ubielu kompozytor w wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u Augusta Freyera w Warszawie. Następnie wyjechał do Mińska, gdzie udzielał mu lekcji Dominik Stefanowicz. W 1937 roku pojechał do Berlina, by doskonalić swoje zdolności oraz poszerzać wiedzę z zakresu...
Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl