Nuty: Nuty

Maria Wacholc: Kształcenie poczucia tonalnego i słuchu harmonicznego cz. 2 - podręcznik metodyczny

32 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Unikatowy na skalę europejską podręcznik metodyczny dla nauczycieli do kształcenie poczucia tonalnego i słuchu harmonicznego. Podręcznik ten jest kompatybilny z zeszytem ucznia 'Śpiewam i komponuję' (osobny zeszyt dla każdej klasy) zawierającym ćwiczenia do realizacji na podstawie zapisu nutowego. Część ćwiczeń z podręcznika nauczyciela możliwa jest do wykonania tylko z zapisem w wersji dla ucznia.Podręcznik ten jest zalecany do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Spis treści:1. Kształcenie poczucia tonalnegoPoczucie tonalne, jego właściwości i znaczenieZagadnienia wstępne- utrwalanie stabilności tonacji- stosowanie cyfrowych nazw dźwiękówRozpoznawanie toniki, trybu i tonacji- klasy IV - VI- klasy V - VIRozwiązywanie i rozpoznawanie stopni gamy2. Kształcenie słuchu harmoniczneOpis koncepcji kształcenia słuchu harmonicznego w klasach IV - VIŚpiewanie i rozpoznawanie interwałów- Śpiewanie i rozpoznawanie interwałów w powiązaniu z tonacją- Śpiewanie i rozpoznawanie interwałów w oderwaniu od tonacji- Rozpoznawanie interwałów w kontekście utworu muzycznego. Ćwiczenia interwałowe z zastosowaniem nagrań.Śpiewanie i rozpoznawanie akordów- klasa IV- klasa V- klasa VIHarmoniczne ćwiczenia solfeżowe- klasa IV- klasa V- klasa VIHarmoniczne ćwiczenia improwizacyjne- klasa IV- klasa V- klasa VIRozpoznawanie powtórzenia i zmiany akorduSłuchowe rozpoznawanie funkcji harmonicznych- Klasa IV  Konstrukcje harmoniczne  Ćwiczenia z Solfeżu elementarnego IV  Ćwiczenia z podręcznika Dyktanda elementarne IV- Klasa V  Konstrukcje harmoniczne  Ćwiczenia z Solfeżu elementarnego V  Ćwiczenia z podręcznika Dyktanda elementarne V- Klasa VI  Konstrukcje harmoniczne  Ćwiczenia z Solfeżu elementarnego VI  Ćwiczenia z podręcznika Dyktanda elementarne VIBibliografia   Tytuł: Kształcenie poczucia tonalnego i słuchu harmonicznego cz. 2 Autor: Maria WacholcStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna: zapis nutowy, Wydawnictwo: TriangielFormat: A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 1
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 2
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 3
PWM Danyszowa H., Iszkowska Z., Jargoń J., Leitner M., Moszumańska-Nazar K. - <br />Zbiór ćwiczeń do kształcenia słuchu
Justyna Maria Philipp - pianistka

Justyna Maria Philipp - pianistka

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu Ekateriny Popowej-Zydroń oraz Zbigniewa Śliwińskiego.

Maria Szymanowska

Maria Szymanowska

Szymanowska - kobieta, która muzyką podbiła Europę Bohaterka trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka na Szczytach”

José Maria Florêncio

José Maria Florêncio

Pochodzący z miejscowości Fortaleza (Brazylia) Maestro Florêncio to znakomity dyrygent, altowiolista oraz kompozytor, który od 1985 roku na stałe mieszka w naszym kraju i od ponad 20 lat związany jest z najważniejszymi polskimi orkiestrami.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl