Nuty: nuty na fortepian

Marcin Tadeusz Łukaszewski: Trzy etiudy akademickie na fortepian

42 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja w ramach serii wydawniczej "M. T. Łukaszewski Didactic Music" zawierająca trzy etiudy:NocturneCuboEuro Trzy etiudy akademickie zostały napisane z myślą o studentach Wydziału Dyrygentury i Wokalistyki Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki UMFC. Kompozycje, o umiarkowanym stopniu trudności zawierają zróżnicowane problemy dydaktyczne i z założenia mają charakter wirtuozowski.   Tytuł: Trzy etiudy akademickieAutor: Marcin Tadeusz ŁukaszewskiStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: Ars musicaFormat: A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 9790801566928 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Czerny Carl - Etiudy na fortepian op. 409, wybór
PWM Twardowski Romuald - Trzy etiudy-kaprysy na skrzypce solo
PWM Raube Stanisawa - Etiudy dla dzieci na fortepian, z. 1
PWM Kreutzer Rodolphe - 42 etiudy na skrzypce solo
Jan Łukaszewski

Jan Łukaszewski

Jan Łukaszewski Uznawany za jednego z najznakomitszych w Europie specjalistów w dziedzinie muzyki chóralnej. Dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis.

Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl