Nuty: Nuty

Małgorzata Maliszczak: Ave Maris Stella - nuty na chór żeński i orkiestrę

21 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja zawiera utwór muzyczny "Ave Maris Stella" (łac. Witaj Gwiazdo Morza) opracowany na chór żeński, głos solowy, orkiestrę smyczkową i fortepian. Tekst oparty jest na średniowiecznej antyfonie maryjnej z VIII wieku, będącej tradycyjnym hymnem pochwalnym ku czci Matki Bożej. Kompozycja odwołuje się do symboliki Gwiazdy Morza, utożsamianej z Gwiazdą Polarą, która wskazuje drogę wędrowcom przez swe niezmienne położenie w ciągu nocy. W utworze zastosowano fragmenty monodyczne oraz melodykę quasi gregoriańską, co nawiązuje do ducha średniowiecza. Harmonia modalna oraz zmienność tonacji, z dominującą tonacją G, nadają utworowi charakter wzniosły i pochwalny. Specjalnym elementem, który dodaje wyjątkowego klimatu, jest ocean drum, mający na celu imitację szumu morza i morskich fal. Nuty przeznaczone dla średnio zaawansowanych muzyków. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Tytuł: Ave Maris StellaAutor: Małgorzata MaliszczakStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychNotacja muzyczna: zapis nutowyInstrument: chór, orkiestraWydawnictwo: Akademia Muzyczna w Katowicach Format: 20 + 6 stron, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9790801570000 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Harting 09-15-001-3113 wtyk żeński Han D Coax
Harting 09-14-005-2716 wtyk żeński Han 5 Mod
Harting 09-14-001-4721 wtyk żeński RJ45 Han 1 Mod
Eurolite Bulgin 8 pin wtyk żeński
Polski Chór Kameralny Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Polski Chór Kameralny Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis* należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych. Zespół założony w roku 1978 przez Ireneusza Łukaszewskiego, od 1983 pozostaje pod dyrekcją i kierownictwem artystycznym Jana Łukaszewskiego.

Kwintet Warsaw Camerata

Kwintet Warsaw Camerata

Zespół tworzą liderzy sekcji orkiestry Warsaw Camerata: Adam Zarzycki – I skrzypce, Monika Kos-Nowicka – II skrzypce, Michał Styczyński – altówka, Jerzy Wołochowicz – wiolonczela i Małgorzata Kołcz – kontrabas.

Małgorzata Kołcz

Małgorzata Kołcz

Studiowała grę na kontrabasie w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz filologię klasyczną na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jako kontrabasistka współpracuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami, takimi jak: Warsaw Camerata, Europejska Orkiestra Festiwalowa „Probaltica”...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl