Nuty: kolędy na fortepian pianino

Magdalena Strońska: Grając skocznie Dzieciąteczku - kolędy dla dzieci na fortepian

15 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Zbiorek prościutkich opracowań, umożliwiający szybkie ich opanowanie. Powstał z myślą o najmłodszych uczniach, rozpoczynających naukę w szkole muzycznej. Spis treści: 1. Anioł pasterzom mówił2. Bóg się rodzi3. Cicha noc4. Gdy się Chrystus rodzi5. Gdy śliczna Panna6. Jezus malusieńki7. Pójdźmy wszyscy do stajenki8. Przybieżeli do Betlejem9. Wśród nocnej ciszy10. Dzwonki sań – piosenka świąteczna11. Dzwonki sań (wersja łatwiejsza) Tytuł: Grając skocznie Dzieciąteczku - kolędy dla dzieciAutor: Magdalena StrońskaStopień trudności: dla początkującychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PolihymniaFormat: 28 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9790693132416 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Raube Stanisawa - Etiudy dla dzieci na fortepian, z. 1
PWM Walton William - Duety dla dzieci na fortepian
PWM Twardowski Romuald - May wirtuoz. atwe utwory na fortepian
PWM Garcia Janina - Abecado na fortepian op. 15
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Christoph Willibald Gluck

Christoph Willibald Gluck

Urodzony w Erasbach w 1714 przyczynił się do reformy opery, której obrońcą był sam Richard Wagner. Wychował się na wsi, był ojcem leśniczego, lecz dzięki zdolnościom muzycznym, śpiewając w chórach i grając na skrzypcach przyciągnął uwagę księcia Lobkowicza...

Jerzy Żak – lutnista

Jerzy Żak – lutnista

Początkowo grał na gitarze klasycznej – studiował pod kier. A. Kowalczyka w Łodzi (dyplom 1979) oraz J. Tomasa w Alicante, Hiszpania, 1980-81. Od 1983 r. specjalizuje się w muzyce dawnej grając na historycznych instrumentach szarpanych – lutni, teorbie i gitarze XIX-wiecznej.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl