Nuty: nuty na gitarę

Maciej Staszewski: Sonitus Noctis na gitarę klasyczną

19 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Maciej Staszewski to gitarzysta i kompozytor urodzony w Łodzi. Uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. muzyki współczesnej Warszawska Jesień, Festiwalu i Konkursie Indywidualności Muzycznych "Tansman 2012". Współpracował z Łódzkimi Smyczkami, Polish Cameratą, Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Łodzi. Wśród jego kompozycji dominują utwory przeznaczone na gitarę, zarówno solowe, jak i z towarzyszeniem np. orkiestry smyczkowej. Kompozytor pisze także utwory fortepianowe (Astrum), kameralne, chóralne oraz z gatunku muzyki elektroakustycznej (Transformacje na saksofon i komputer). Utwór Sonitus Noctis ('Brzmienia nocy') skomponowany w 2004 roku, składa się z trzech części stanowiących trzy obrazy dźwiękowe. Zbudowany jest na zasadzie kontrastów fakturalnych i wyrazowych. Materiał dźwiękowy w całej kompozycji opiera się na współbrzmieniach sekundowo-kwartowych. Nuty na gitarę klasyczną, dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Sonitus Noctis na gitaręAutor: Maciej StaszewskiNotacja muzyczna: zapis nutowyInstrument: gitara klasycznaStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychWydawnictwo: PWMFormat: 12 stron, A4 stojący (210x297 mm), oprawa miękkaJęzyk wydania: angielski, polskiISBN: 9790274011864 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Rockbag Eco pokrowiec na gitarę klasyczną 1/2
Rockbag PL pokrowiec na gitarę klasyczną
EverPlay GB203C pokrowiec na gitarę klasyczną 3/4
Ewpol pokrowiec na gitarę klasyczną 1/8
Dlaczego muzyka klasyczna?

Dlaczego muzyka klasyczna?

Na początek samo pojęcie: „muzyka klasyczna” wymaga ujednoznacznienia. Osobom związanym z muzyką w bardziej naukowy sposób (teoretykom, specjalistom) pewnie w pierwszej kolejności przyjdzie na myśl muzyka epoki klasycyzmu.

Maciej Zieliński

Maciej Zieliński

W minionym roku Maciej Zieliński bardzo wyróżniał się na scenie muzyki współczesnej. We wrześniu ukazała się jego płyta monograficzna "Across the Millenniums - Muzyka z przełomu tysiącleci" podsumowująca twórczość poważną.

Maciej Afanasjew – skrzypek i kompozytor

Maciej Afanasjew – skrzypek i kompozytor

Maciej Afanasjew, jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Gdańsku (klasa skrzypiec jazzowych). Zajmuje się muzyką na wielu płaszczyznach- jako skrzypek solista, kameralista, aranżer, pedagog.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl