Nuty: nuty na skrzypce

Ludwig van Beethoven: Violinkonzert D-dur op. 61 - Violin Concerto in D major - Gidon Kremer Edition - Koncert skrzypcowy - nuty na skrzypce i fortepi

253 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Z okazji 70-tych urodzin wyjątkowego skrzypka Gidona Kremera, G. Henle Verlag, we współpracy z Akademią Kronberg, prezentuje specjalną edycję Koncertu skrzypcowego Beethovena. To szczególne wydanie składa się z dwóch tomów, spakowanych w atrakcyjny futerał.  Tom pierwszy zawiera partyturę fortepianową oraz partię skrzypiec bez dodatkowych adnotacji (dostępna również jako HN 326). Tom drugi mieści w sobie komentarz Kremera. W pierwszej części Kremer daje praktyczne rady i wskazówki dotyczące wykonania, palcowania i smyczkowania. Po tekście muzycznym następuje esej Kremera na temat Koncertu zatytułowanego „W poszukiwaniu Ludwiga”. Przedmowa Friedemanna Eichhorna dopełnia wreszcie tego niezwykłego wydania Urtext. Gratulacje, Maestro Kremer!   Tytuł: Violinkonzert D-dur op. 61 - Violin Concerto in D major - Gidon Kremer Edition Autor: Ludwig van Beethoven,  opracowanie: Gidon Kremer Stopień trudności: dla zaawansowanych Instrument: skrzypce, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowy, palcowanie, smyczkowanie Wydawnictwo: G. Henle Verlag Format: A4, miękka oprawa Język wydania: angielski ISBN: 9790201811482 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Beethoven Ludwig van - Najpikniejszy Beethoven na fortepian
PWM Ludwig van Beethoven - Sonaty fortepianowe cz.2
PWM Beethoven Ludwig van - Sonaty fortepianowe vol.1
Seydel 30401C Concerto Solo C, harmonijka ustna
Ludwig van Beethoven

Ludwig van Beethoven

Jeden z trzech klasyków wiedeńskich, reprezentant późnego klasycyzmu Ludwig van Beetohoven miał ogromny wpływ na muzykę Romantyzmu. Urodzony w 1770 roku w Bonn miał trudne dziecińswto. Jego ojciec na siłę pragnął zrobić z syna geniusza muzycznego dlatego też od najmłodszych lat zapisał go na lekcje

Marcin Sompoliński

Marcin Sompoliński

Od roku 2008 jest stałym dyrygentem niemieckiej orkiestry Concerto Brandenburg specjalizującej się w wykonawstwie muzyki klasycznej na instrumentach historycznych.

Trzech klasyków z Wiednia

Trzech klasyków z Wiednia

Ilu było klasyków? Co za pytanie! – trzech: Haydn, Mozart i Beethoven. Ale czy tylko oni naprawdę się liczą w europejskiej epoce klasycyzmu? Na to wygląda... przynajmniej do tego przekonuje nas kolejna płyta wydawnictwa Dux, opublikowana w serii „Mistrzowie epok i ich dzieła”.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl